Internet Explorer 9 beta: 6 miliónů stažení a 0,25 % trhu

0

Deváté verzi prohlížeče Internet Explorer, respektive prozatím „pouze“ betaverzi, se povedlo přitáhnout pozornost mnoha uživatelů. Dva dny po uvolnění betaverze měl na účtu již celé dva milióny stažení.

Dle Microsoftu byl dodnes Internet Explorer 9 beta stažen již celkem šest miliónkrát, z čehož vyplývá, že rychlost nových stažení poklesla a největší špička byla logicky ihned po vydání, stále se ale jedná o dva a půl krát větší množství, než měla za stejnou dobu betaverze předchozího vydání IE8. Společnost sledující podíly systémů a prohlížečů na trhu, Net Applications, uvolnila informace o podílu nového IE9 beta, který dosáhl 0,25 % za dva týdny.

Podíl tohoto prohlížeče se však výrazně liší na různých počítačově zaměřených webech. Celá čtvrtina čtenářů LiveSide nyní používá IE9 beta, zhruba 2,5% podíl si získal i na serveru DownloadSquad a překonal tak podíl již historického IE6, téměř polovina (47 %) čtenářů NetworkWorld zase hodlá tento nový prohlížeč brzy vyzkoušet. Server ZDnet dokonce zaznamenal nárůst na 8 % hned první den vydání IE9 beta.

Ani na ExtraWindows.cz si devátá verze Internet Exploreru nevede špatně. Současný podíl se pohybuje kolem 2 %. A co vy? Jak vy jste na tom s Internet Explorerem 9? Hlasujte v naší anketě

Zdroj: Windows Team Blog

Internet Explorer 9 beta: 6 miliónů stažení a 0,25 % trhu

Ohodnoťte tento článek!

Sdílejte