Internet Explorer 9 je jednička v rychlosti

0

Pokud se řekne „rychlý prohlížeč“, většině se asi vybaví Chrome či Safari, postavené na rychlém jádře Webkit, popřípadě Opera, nikdo by ale neuvažoval o tom, že v rychlosti může vynikat Internet Explorer od Microsoftu, jehož osmá verze pravidelně dosti zaostává.

Vše se však nyní mění s Internet Explorer 9 Platform Preview 7, který Microsoft uvolnil ke stažení. Vývojáři do nového prohlížeče investovali obrovské množství úsilí a úpěnlivého testování, což se nakonec vyplatilo.

Internet Explorer 9 už dříve exceloval v testech náročných na vykreslování grafiky díky hardwarové akceleraci, nyní se dokonce umístil na první místo v JavaScriptovém testu WebKit SunSpider JavaScript Benchmark, překonal tak stabilní i nejnovější testovací verze Firefoxu, Chrome, Opery i Safari.

Porovnáte-li rychlost s Internet Explorerem 8, uvidíte, že je rozdíl opravdu obrovský, a že to Microsoft s novou verzí myslí vážně a zřejmě chce vyspravit špatnou pověst získanou dlouhou vládou Internet Exploreru 6. Internet Exploreru se navíc už dříve povedlo obsadit první příčku v bezpečnostních testech, IE9 také vede v implementaci HTML5 a i podpora standardů by měla být bezproblémová. Stane se tak Internet Explorer jedničkou na trhu a zastaví dlouhodobé klesání podílu na trhu?

Internet Explorer 9 Platform Preview 7 si můžete stáhnout zde.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!