Internet Explorer 9 roste: 22 % celosvětově

0

Internet Explorerem 9 se Microsoftu konečně povedlo dohnat trendy moderních prohlížečů, které během již doznívající vlády IE6 zaspal a je to znát – podíl tohoto prohlížeče neustále roste a dle statistik převyšuje nejnovější verze Chrome i Firefoxu.

Pokud se omezíme pouze na rodné Spojené Státy, tak si IE9 může na konto připsat skoro třetinu trhu počítačů s Windows 7, tedy kolem 31 %, zatímco Firefox 6 a 7 má 12,6 %, Chrome 14 pak jen o desetinku více.


USA, Windows 7

Při celosvětovém pohledu je situace trochu jinačí, i když IE9 se stále drží v čele s 22,1 %, Chrome 14 (18,1 %) a Firefox 6 a 7 (15,7 %) však mají znatelně více přízně. Situace se však dosti zamíchá, pokud oblast měření rozšíříme na všechny počítače, nikoliv pouze ty s Windows 7. Pak se celosvětově do vedení dostane Internet Explorer 8, následovaný Firefoxem 6 s 11,14 % a Chrome 13 s 9,84 %. Internet Explorer 9 je pak teprve na čtvrtém místě s 8,72 %.


Celosvětově, Windows 7

Vinu na tom má nejspíše systém Windows XP, který stále drží asi polovinu celosvětového trhu, ačkoli na něj Windows 7 dotahuje. Uživatelé tohoto stařičkého systému totiž na Internet Explorer 9 ani aktualizovat nemohou, neboť zde není podporován. Napravuje si Internet Explorer svou devátou verzí svou pověst, nebo se jen jedná o důsledek automatické distribuce aktualizací? Vyjádřete se k tématu v diskuzi.

Zdroj: Windows Team Blog, NetMarketshare

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář