Internet Explorer 9 se soustředí na moderní technologie

0

Ředitel vývoje IE Ryan Gavin nedávno prozradil, že vývojáři Internet Exploreru 9 se zaměřují zejména na implementaci HTML5 a dalších nových specifikací. I tímto způsobem se snaží dostat před konkurenci, která prý zatím hledí spíše na správnost dodržování webových standardů testovaných skórem v ACID3 a podobných.

A snaží se o tom přesvědčit i ostatní: Internet Explorer 9 nyní splnil všech 192 testů vytvořených ve spolupráci s organizací W3C, které testují implementaci funkcí HTML5, SVG 1.1, CSS3 a dalších nových technologií.

Jak je patrné z následujícího grafu, IE9 splnil všechny testy na výbornou a překonal tak všechny své majoritní konkurenty v počtu implementovaných vlastností. Stále ale před sebou má dlouhou cestu, než dosáhne finální použitelnosti i pro běžného uživatele.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. “ U stolních počítačů budete potřebovat speciální wattmetr nebo UPS zdroj s měřením spotřeby“

    Takze program UPLNE K NICEMU. Myslel, ze si alespon zjisti komponenty v PC a podle toho odhadne spotrebu. Bohuzel.

  2. Ultimátní nástroj 😀 na mé D630 (W7x64) se po jeho nainstalování frekvence procesoru zasekla na cca 780MHz z původních 2GHz a nešlo s ní hnout. Zdá se, že program kromě měření spotřeby se rozhdl jí i minimalizovat… Takže hurá do bodu obnovení… 😀 Nyní vše vpořádku, ale bohužel bez měření spotřeby.