Internet Explorer slaví neuvěřitelné patnáctiny

0

Momentálně stále nejpoužívanější, ale mnohými nenáviděný internetový prohlížeč Microsoftu včera, 16. srpna oslavil patnáct let své existence, tedy od oficiální vydání první verze, která se objevila 16. srpna 1995.

Krátce na to se objevil Internet Explorer 2, a to 22. listopadu 1995, masové rozšíření mu však zajistila verze třetí z 13. srpna 1996, kterou Microsoft poprvé začal dodávat s operačním systémem Windows, přičemž si za tuto dobu vydobyl místo jedničky na trhu, alespoň v množství podílu na trhu.

Jeho podíl však výrazně ovlivnilo uvedení Mozilla Firefoxu, který nyní ukrojil značný podíl a donutil Microsoft k pokračování vývoje nových verzí: mezi IE6 a IE7 je rozdíl prakticky pět let. Microsoft si chce své uživatele získat zpět, proto chytá v Internet Exploreru 9 řadu novinek.

Zdroj: ZDnet

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mají tam bohužel chybu, kterou komentovali i v diskuzi. Po instalaci v jiných jazycích než je Live Wave 4 se na konci vyskytne chyba (Connection error, taky jsem se s tím setkal http://twitpic.com/2fnz79). Vyžaduje to originální jazykové soubory, takže na CZ a SK verzích Windows si musíme počkat asi až do finále :(.

  2. Myslím, že zde to bude podobné jako u MSE beta verze, která je zatím nelokalizovaná a tam je třeba odinstalovat stabilní lokalizovanou verzi.No asi bude nejlepší instalovat až finální verze.