Internet už nikdy nebude jako dřív. Seznam ruší Lištičku pro prohlížeče

1
Seznam pro Chrome
Seznam pro Chrome

Seznam dnes oznámil, že už má náhradu za legendární Lištičku. Ty už dnes nejsou v módě, letěly před mnoha lety v dobách dominance Internet Exploreru, který sám o sobě nic neuměl. Lištičky (nedělal je jen Seznam) jej doplnily o další vyhledávač, upozornění na nové e-maily, převodník měn, slovník apod.

Firma ještě donedávna Lištičku pro IE a Firefox nabízela. Ode dneška už ale na seznam.cz/doplnky najdete jen doplňky nazvané prostě Seznam pro Chrome a Seznam pro Firefox. Nepřidávají žádnou vlastní lištu, do té hlavní ale vloží ikonku S.

Ta slouží k přechodu na Seznam.cz. Skrz kontextovou nabídku se pak dostanete do nastavení, kde si můžete zapnout/vypnout slovník, převodník měn a Krastyho. Nebo zvolit pozadí Rychlé volby (Speed Dial).

Doplněk totiž nahradí výchozí obrazovku Chromu a Firefoxu svou vlastní. Změní se i výchozí prohlížeč (na Seznam, jak jinak). Součástí doplňku mimochodem není upozorňovač na e-maily. Ten se musí nainstalovat zvlášť. V nastavení je k tomu odkaz.

První zkušenost se Seznamem pro Chrome je taková, že slovník je příliš pomalý a omezený (překládá pouze jedno slovo, nikoliv celé věty či odstavce) na to, aby se dal vážně používat. Převodník měn na koruny je ale rychlý. Hodil by se i převodník jednotek na metrický systém. Pomocník Krasty se hodí hlavně pro kontextové informace o firmách. Navštívíte například web banky a maskot Seznam vám řekne, kde je nejbližší pobočka.

Internet už nikdy nebude jako dřív. Seznam ruší Lištičku pro prohlížeče
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář