Internet v zahraničí bude levnější, O2 zlevňuje datový roaming

0

Jestliže pojedete do zahraničí a spoléháte se na mobilní internet O2, potěší vás výhodnější datový roaming, který je nastaven od 1. března. Předplacenkáři i zákazníci paušálních tarifů mohou datovat za 24 Kč za každý megabajt dat, případně zakoupit některý z balíčků.

Roaming se dělí do tří zón, v zemích Evropské unie zaplatíte za 1 MB 24 Kč, v ostatních státech Evropy 240 Kč a ve zbytku světa 300 Kč (cena stále za 1 MB).

Pokud budete datovat více, vyplatí se balíčky od 2 do 50 MB (předplacenky jen 2—10 MB).

Platnost Balíček Cena s DPH
celý svět 2 MB 60 Kč
celý svět 4 MB 120 Kč
celý svět 10 MB 240 Kč
celý svět 50 MB 1200 Kč

 

Vzhledem ke změnám cen se upravuje i datový strop v Evropské unii. Za maximální cenu 1176 Kč se množství stahovaných dat zvýšilo na 49 MB. O2 dodává, že ceny roamingového balíčku Eurodata 250 MB se nemění.

„Rezidentní i firemní zákazníci se na svých cestách do zahraničí už nemusí obávat vysokých cen za stahování dat. V zemích EU, kde je podle našich statistik realizována většina datových transferů, bude přenos 1 MB stát zajímavých 24 Kč včetně DPH. Ceny jsme snížili i u roamingových balíčků, které jsou platné po celém světě, což usnadňuje jejich využití,“ říká Evžen Chlanda, ředitel pro produkty a služby společnosti Telefónica O2. „Zákazníci se můžou navíc brzy těšit na další vylepšení podmínek datového roamingu,“ dodává.

Pokud budete datovat opravdu hodně, více se vyplatí tarif od Vodafonu. Za poplatek 50 Kč na den nebo 177 Kč na měsíc totiž můžete čerpat z tarifů jako u nás doma.

Zdroj: O2

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář