Internetová televize Kuki míří na Android TV, nabídka Nvidie je teď opravdu výhodná (vyzkoušeno)

2

Internetovou televizi můžete sledovat různými způsoby. Na mobilu a tabletu je to jednoduché, ale na klasické obrazovce potřebujete prostředníka: set-top-box. Jistě, existují výjimky, které fungují v některých Smart TV přes aplikaci, ale obecně je potřeba set-top-box. Takto funguje O2 TV, T-Mobile TV, Digi TV DIGI2GO, Lepší.TV i UPC Horizon.

A donedávna také Kuki od Netboxu, ten běžel na Arrisu (stejný hardware, jako má T-Mobile a Digi TV). Netbox však před pár dny spustil aplikaci pro Nvidii Shield TV a brzy ji uvolnil pro všechny zařízení s Android TV. Nejvíce plynulé Kuki ale docílíte právě na Nvidii Shield TV, pro kterou byla aplikace primárně vyvíjena. Fakt, že vám bude fungovat i na jiných přehrávačích ale nebyl příliš slyšet.

img_4125 img_5186

Nvidia Shield TV, u televize na fotce pak ještě Set-top-box Arris. Kuki funguje na obojím

Pokud by Kuki ponechalo Nvidii pro svou exkluzivitu, vlastně by to ani nevadilo. Shield TV je totiž v současnosti asi to nejlepší multimediální zařízení, co můžete ke své televizi připojit. Dá se namítnout, že Shield TV je drahý přehrávač, na to zase Kuki odpovídá akcí.

Jinak drahý Shield TV je s Kuki vcelku výhodná koupě

Při koupi Shieldu (za 5999 Kč) do konce června získáte předplatné internetové televize Kuki (tarif Větší) a archiv seriálů až do konce roku. Celkem 60 TV stanic v ceně 3720 Kč do konce roku tak máte předplaceno. Akce je k dispozici pouze v Alze.

Ve druhém případě při koupi tradičního set-top-boxu za 2199 Kč byste si televizi platili od začátku. To dělá do konce roku ještě 6× 400 Kč. Archiv seriálů by potom přišel na 6× 65 Kč. Celkem 4980 Kč.

img_5202
Internetová televize a Kodi, užitečná dvojka

Jistě, proti nabídce Shieldu je to stále o nějakých 1000 Kč levnější, ale přesto výhodnější. Shield využijete i na další aplikace typu Kodi, kterou byste k televizi určitě měli mít, ale také si na ně zahrajete hry. Set-top-box Arris je jednoúčelový, Shield TV univerzální a jeho prostředí navíc mnohem svižnější.

Kuki funguje jako ostatní internetové televize, ale výběr programů je z velké části na vás

Nepořebujete tuner ani anténu, vysílání funguje přes internet a stačí i vcelku základní rychlost připojení kolem 5 Mb/s (stačilo by i mobilní připojení, jen ne s českými datovými limity). Do televize signál dostanete přes HDMI (výstup z Shieldu TV nebo Arrisu), na mobilu i tabletu sledujete přes aplikaci po přihlášení do svého účtu. Celkem lze na jeden účet sledovat televizi až na 5 zařízeních, ale jen jedno z nich může být televize (druhá televize pak za 89 Kč měsíčně).

screenshot-2017-05-10-16-54-47

Kvalita obrazu je srovnatelná s terestrickým vysíláním, HD kanály jsou ostré, SD kanály stejně lehce kostičkovaté, ale s tím nic neuděláte. Hlavní přidanou hodnotou (všech internetových televizí) je možnost vrátit vysílání až o dva dny zpět a dívat se na cokoliv ze záznamu. Na televizi i na mobilu. Pokud je to málo, lze do určité hodnoty pořady takzvaně „nahrát“, což vám je zpřístupní pro sledování až na sedm dní.

img_5198

Konkurence v tomto nabízí i lepší parametry. UPC má až týdenní zpětné shlédnutí, i když ne pro úplně všechny kanály. Ale u Kuki si lze připlatit i za delší období. Nabídka seriálů funguje jako archiv již odvysílaných dílů z běžného vysílání, většinou tedy s logem televizní stanice i dabingem. Osobně si myslím, že je lepší si těch pár seriálů nahrát (stejně nejsou v originálním znění), ale takhle to zase funguje zcela automaticky a na mnohem delší období, než standardní čas.

V základu tedy umí Kuki nahrát jen 10 hodin a uložit je na týden. Za příplatek 50 Kč měsíčně pak 50 hodin na tři měsíce a za 100 Kč 100 hodin na tři měsíce. Pokud často sledujete seriály (vysílané u nás v televizi), za 65 Kč měsíčně vám je Kuki uloží na šest měsíců. Tady si už nevybíráte jaké, ale v seznamu jsou téměř všechny.

Jen další internetová televize?

Kuki se vyznačuje slušnou konfigurací kanálů, kdy polovinu jich dostanete napevno a druhou si můžete naklikat podle vlastních preferencí. Pořád to není úplná svoboda, že byste si vybrali třeba tři kanály a stačí, ale ve srovnání s konkurencí je to jedna z lepších nabídek. Konkurovat jí může třeba tarif Sport Plus od Digi TV, který obsahuje v podstatě jen Českou televizi a sportovní kanály.

Pokud byste chtěli přikoupit jen jeden kanál k vaší základní nabídce, je to za 35 Kč měsíčně. Balíček dvou stanic Cinemaxu je za 50 Kč a balíček HBO za 250 Kč měsíčně. Minimálně ale máte vždy 30 kanálů, z toho 15 si vybíráte sami, pod toto číslo nelze jít. Se Shieldem máte 60 stanic v ceně a na nižší tarif můžete přejít třeba až skončí akce na konci roku.

Půjčovnu filmů zajišťuje služba Banaxi, což je stejné jako u T-Mobile TV. Úplné domácí kino s nejnovějšími peckami to není, tomu se víc blíží (dražší) nabídka O2 TV, ale funguje spolehlivě.

Seriál o internetových televizích:

1. Vyzkoušel jsem O2 TV a T-Mobile TV. V čem se liší a která je lepší

2. Digi TV a UPC Horizon: dva rozdílné přístupy k internetové televizi (vyzkoušeno)

Vyzkoušel jsem už všechny hlavní internetové televize a zatímco O2 a T-Mobile mají nabídku i prostředí dost podobné. Digi TV sází na sympatické minimalistické rozhraní a UPC Horizon na propojení s kabelovkou. Kuki má stejně jako Digi TV vcelku jednoduché příjemné prostředí.

Úvodní obrazovka má pět hlavních záložek. Domovská stránka zobrazuje čas, hodiny, počasí, rychlé zprávičky a doporučenou nabídku filmů. Samotná televize je na druhé záložce a skládá se z rychlé nabídky, EPG, nabídky seriálů a seznamu nahraných pořadů. Základní velikost vašeho prostoru v cloudu je jen deset hodin, ale lze ji celkem levně navýšit. Z tzv. nadbytečných funkcí navíc, kterými oplývají některé internetové televize má Kuki jen logickou hru 2048.

Snad jediným problémem Kuki na Shieldu TV je ovladač. Nvidia ke své konzoli přikládá gamepad a jednoduchý dálkový ovladač pouze se základními tlačítky. Funguje svižně, ale pro řadu funkcí musíte prostě chodit do menu. Uvítal bych vznik dalšího ovladače, který by byl více přátelský k televizním funkcím, případně podporu Air Mouse pro ten současný. Nebo podporu ovladačů třetích stran, protože ani ovládání přes smartphone není jednodušší.

Označení pořadu pro jeho nahrávání je udělané dost nešikovně. Vlastně si toho ani nevšimnete, přibude jen drobná červená tečka na opačné straně nabídky, než na které nahrávání zapínáte.

img_5204img_5210

Rychlost prostředí je skvělá, přepínání programů svižné, pocit z ovládání máte mnohem lepší, než u dnešních Smart TV. Jednoduchost prostředí se ale může projevit i negativně. Například se během živého vysílání nedostanete do EPG. Vstup do něj přes menu způsobí pozastavení vysílání. Jako náhradu lze využívat seznam aktuálně vysílaných programů, ale není to ono.

Během vysílání si lze zobrazit tento seznam, plné EPG až po jeho přerušení

Pakliže uvažujete o internetové televizi, spojení Kuki se Shield TV je při aktuální akci výhodná nabídka. Vůbec spojení s Android TV je cesta, kterou by se mohli vydat i ostatní.

partnerem rubriky IPTV je společnost CETIN a ZrychlujemeČesko.cz

Internetová televize Kuki míří na Android TV, nabídka Nvidie je teď opravdu výhodná (vyzkoušeno)
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 2 hlasů

2 KOMENTÁŘE

  1. Článek fajn, ale proč nesrovnat Kuki třeba s Lepší.TV? Lepší.TV běží na Android TV už skoro od úplného začátku a můžu to osobně potvrdit, protože mi spolehlivě funguje i přímo v mé SmartTV bez nutnosti jakéhokoliv set-top boxu. V porovnání právě s Kuki vyhrává Lepší.TV téměř v každém ohledu. Pro plynulé přehrávání HD streamu ji stačí jen 3 Mb/s, má více kanálu za nižší cenu, až 30 DNÍ zpětné zhlédnutí, neomezené nahrávání a videotéku zdarma. Asi bych mohl pokračovat, ale myslím že obrázek si udělá každý sám. Je krásné srovnávat ty nejzaběhlejší hráče na trhu, ale nemělo by se zapomínat na nováčka, který je pomalu začíná válcovat.