Internetová televize Mixér.cz od Seznamu přinese 42 000 hudebních klipů

0

Tento pátek spustí česká internetová jednička novou online hudební televizi Mixér.cz. Bude stavět na videoklipech, kterých má v databázi zatím 42 000. Písničky pocházejí od více než 11 000 interpretů a celkově jde asi o 2400 hodin hudby.

Seznam se domluvil s vydavatelstvími Universal Music, Sony Music, EMI a Supraphonem, z těch velkých bude citelně chybět jen Warner Music. Ale hudbu mají poskytovat také menší labely i samotní hudebníci.

Stream Music Stream Music

Mixér.cz má velkou konkurenci přímo od Googlu, jeho YouTube je totiž střediskem většiny ofliciálních hudebních videoklipů. Seznam proto svou službu uchopil jinak. Už podtitul „televize“ značí, že o dramaturgii se postará někdo jiný. Mixér.cz má přinést osm kanálů sestavených nikoliv podle žánrů, ale podle nálady. A už teď je jasné, že míří především na mladší posluchače, neboť z průzkumů vyplynylo, že lidé nad 45 let hudbu online neposlouchají.

 

Nová televize má nahradit dosavadní Stream Music, který zatím funguje na principu YouTube. Posloucháte to, co si najdete sami (a zařadíte do playlistu). Mixér.cz jen naladíte a budete poslouchat bez dalších starostí.

Ohodnoťte tento článek!