Investor věří, že je na oživení značky Windows pozdě

0

Jak už jsme si mnohokrát řekli, spolu se smartphony nastupují taktéž tablety, které u řady lidí zastávají už dnes funkce klasického počítače. Analytik Roger McNamee ze skupiny Elevation Partners v podstatě jen opakuje dávno vyřčené. Prý jsme aktuálně za bodem, kde by se Windows mohla navrátit někdejší sláva. Prostor byl, avšak trh se již posunul jiným směrem.

Ano, trh se posunul k přenosným zařízením (a tím nemyslíme notebooky). Microsoft tvrdě pracuje na Windows 8, kdo ale říká, že má tento systém oživit slávu klasických počítačů? Přinejmenším jim pomůže udržet se naživu. A samozřejmě bude mířit i na tablety. Značka Windows proto nutně zemřít nemusí. Za konec éry stolních počítačů navíc velmi pravděpodobně nemůže tento operační systém, uživatelé prostě našli atraktivnější a jednodušší zařízení, které uspokojí jejich potřeby.

Řada firem si také osvojila tablety. I to je důkazem, že modernější zařízení prostě dospělo natolik, aby předčilo běžné PC. Operační systém od Microsoftu ještě šanci má, flintu do žita neházejme.

Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář