Investoři Nintenda prý na firmu tlačí, ať vyvíjí hry pro iOS a Facebook

0

Akcionáři japonského herního hegemona vyvíjejí tlak na to, aby Nintendo pokrylo svými hrami i další platformy, především Apple iOS a Facebook. Možná tím skončí jedna éra.

Už loni řekl šéf Nintenda, že Apple bude jejich velký konkurent. Nintendo se soustřeďuje hlavně na infantilní a casual hry. To je přesně oblast, kterou jim mohou ukořist tablety a smartphony. Kapesní konzole to nebudou mít vůbec jednoduché.

Však se také vůbec nedaří Nintendu 3DS. Firma už Japonsku srazila ceny o 40 %. 3D obraz zřejmě není takovým lákadlem, nebo už lidé nechtějí nosit po kapsách další gadget. I konkurenční Sony už pochopilo stav trhu a zkouší experimentální konzolofoun Xperia Play. Mimo to ale stále věří specializované konzoli, proto se v zimě objeví Playstation Vita. Pokud ani ta nezaboduje, zřejmě to znamená soumrak kapesních herních zařízení.

Místo toho by se producenti měli věnovat jiným trhům. Tam, kde dnes válí Zynga (CityVille, FarmVille) nebo Rovio (AngryBirds), může stále žít Zelda, Pokemon nebo Super Mario. Jsou to stále velké značky, o které je zájem. Ale samotné konzole už hitem nejsou a zřejmě ani nebudou.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. android jede, +339,1 % to je pak jasny ze Apple okolo sebe kope kvuli designu, vlastne vsechni ktere odstrihnul na sve platforme se vydali na ostatni mobilni OS a ted mu slusne zatapej, radsi ani nechci videt jak bude kopat az dorazi W8 kde je pocitam predpoklad ze do tohoto segmentu taky zasahne

  2. Podle jiné statistiky poskočil MS z 5% na 9% v USA, přestože zde dosud není Mango a WP7.0 telefonů je na trhu pár…
    http://www.itproportal.com/2011/07/29/nielsen-study-suggests-microsoft-holding-9-smartphone-market-share/

    Ono je to ale jedno, zásadní pro úspěch není nikdy kvalita telefonů (například iPone s hranatým krytem a malým 3.5″ displejem je toho důkazem), ale cena (levné Androidy, levné Nokie), marketing (Apple) a pak operátoři a retail distribuce (zde WP7 pomůže nesmírně Nokia).