Invex 2008: Tekutý dusík a pokus o český rekord

0

Invex/Digitex se koná jako obyčejně v prostorách brněnského výstaviště, přesným termínem jsou tentokrát dny od 6. října do 9. října. Ve všech dnech budete mít možnost setkat se s redaktory ExtraHardware, ale i dalšími tvůrci z řad Extra Publishingu (hodně viditelná bude už tradičně redakce Extra PC).

Vajíčka, rajčata a baseballové pálky ale přece jen raději nechejte doma, heslo on na mě kamenem, já na něj chlebem bychom při rozdávání časopisů a piva vcelku neradi zkoušeli z té méně příjemné strany. Pokud jste v předešlé větě přehlédli to podstatné, tak vězte, že Extra Publishing bude na výstavišti opět rozdávat časopisy zdarma a když zavítáte do pavilonu B, hned vedle expozic Apple a Omko, najdete nejen náš hlavní stánek, ale také občerstvení v podobě piva zdarma.

Se spásnou tekutinou v ruce zajděte hned vedle do prostor přednášek HD Life, kde budou celé dny cyklovat prezentace na téma:

  1. HD (vysílání, technologie, zobrazovače, kamery, přenos)
  2. Domácí kino (obraz, zvuk, instalace, design)
  3. Digitalizace v ČR (pokrytí, stanice, formáty, budoucnost, typy příjmu)
  4. Trendy světa počítačů (technologie, mobility, ekologická PC …)
  5. Internet v roce 2008 (multimédia, web 2.0, připojení v ČR, mobilní internet …)
  6. Ekologie ve světě PC a elektroniky

Přestože i v pavilonu B nějaké stopy po ExtraHardware najdete, naše hlavní působiště bude v pavilonu C, kde je WGT (World GameMaster Tournament). Na hlavním pódiu (zřejmě z opačné strany, než na které bude vystaveno Lamborghini přivezené Asusem) nás minimálně jednou denně budete moci střetnout při pokusu o české rekordy v přetaktování Core 2 Duo a Core 2 Quad.

Kromě přetaktování pro vás připravujeme na stejné místo ještě další zajímavost, jež bude vystavena po celou dobu konání Invexu (nebo přesněji bychom měli psát Digitexu, po něhož WGT spadá). Po skončení přetaktování si několik z vás bude možná odnášet opravdu netradiční pozornost z dílny Linde Gas.

První zkoušku jsme si odbyli už v úterý v brněnské pobočce Linde Gas, vše klaplo na 100 % a legrace pro Invex by měla být připravena.

Klepnutím přehrajete video (pokud se vám nezobrazuje, stáhněte si přímo FLV soubor, 10 MB)

Na videu možná úplně přesně neuvidíte, že jsme pro přetaktování měli k dispozici celkem šest procesorů (2× Core 2 Extreme QX9770, 2× Core 2 Extreme QX9650, 2× Core 2 Duo E8500). Měděný blok i systém uchycení na desku Rampage Extreme navrhl Martin Kuchař (jehož na Digitexu u taktování budete moci potkat samozřejmě taky) a nutno říct, že hned při prvním nasazení se ukázalo jako precizně dotažené (nabízí se jedno na slušném serveru nepublikovatelné lidové přísloví s hrncem).

Za zaškolení bezpečné práce s dusíkem, poskytnutí laboratorních prostor a tekutého dusíku děkujeme společnosti

Komponenty laskavě zapůjčili (a s riziky počítají) následující společnosti:

Ohodnoťte tento článek!