Inženýr z Googlu zveřejnil dvě slabá místa v zabezpečení Windows

0

Člověk si připadá, jak by konstantě zažíval pocit déjà vu. Microsoft se pere s Googlem, jeden kritizuje druhého, že se s ním nedá spolupracovat. Redmondští si stěžovali na hochy z Mountain View, že jim neumožní vložit do aplikace YouTube pro Windows Phone reklamy, současně ale požadují její stažení. Google zase říká, že Redmondští využívají otevřenosti jeho produktů, ale na oplátku se neotevřou.

Tip: Kdopak hledá chyby ve Windows? Polovinu z nich v únoru odhalil Google

Naposledy Microsoft aktualizoval svou aplikaci YouTube, která odebrala stahování videí, reklamy ale nezobrazuje. Na tahu je Google. K jakému kroku se odhodlal? Zveřejnil dvě dosud neznámá zranitelná místa ve Windows. Již dříve se podílel na hledání chyb v softwaru z Redmondu, tentokrát však inženýr z Googlu ke hlášení připojil kritiku, kde o svém soupeři opět prohlásil, že je velice těžké s ním spolupracovat.

 

Microsoft se prý chová k externím bezpečnostním výzkumníkům nepřátelsky a měl by lépe spolupracovat. Současně však Tavis Ormandy, zmíněný inženýr z Googlu, ohrozil uživatele, protože teď můžeme jen čekat, až nalezené problémy zneužijí internetoví zločinci. (Vlastně to pro jednou nepůjde, viz dále.) To platí pro každý případ, kdy všechny potřebné informace zveřejnil.

Zranitelné místo našel ve Windows 7 (zřejmě se to týká i Windows 8), podle Secunie avšak nejde o tak závažné díry, aby nesly označení kritické. Naopak, bavíme se o relativně neškodných dírách. A to zejména z toho důvodu, že tentokrát je nelze zneužít vzdáleně, útočník by musel mít fyzický přístup k počítači. Microsoft hlášení zkoumá, záplaty ale těžko můžeme čekat dříve než pří příštím záplatovacím úterý.

Zdroj: Computerworld via The Verge

Ohodnoťte tento článek!