Na klávesnici iPhonu konečně může být číselný řádek. Funkci doplnila SwiftKey

1

Přestože jsou už iPhony dlouhé nudle, Apple z toho nikdy nedokázal vytěžit pohodlnější klávesnici. Je pořád stejně malá, jen místa nad ní přibývá. Výchozí klávesnice tak měla jen čtyři řádky a nazdar. Dokonce ani u všech iPadů (jen u některých), kde je místa habaděj, není možné prostor využít pro zobrazení numerického řádku, se kterým by psaní bylo rychlejší.

Mělo se za to, že jde o softwarové omezení iOS. Žádná ze známějších alternativních klávesnic totiž takovou funkci neměla, přestože na Androidu to funguje. O to více dnes překvapila Microsoftem vlastněná SwiftKey, která se dočkala aktualizace na verzi 2.5.0 (stahujte z App Storu). Hlavní novinkou je právě přidání číselného řádku.

Jiné funkce se nemění, ostatně ono toho přidávat už moc nejde. Asi nebudu přehánět, když napíšu, že žádná softwarová klávesnice nemá tolik funkcí jako SwiftKey. Snad si z ní vezmou příklad i Google Gboard, Fleksy a další.

PS: Numerický řádek už nabízela QuicKeyboard, ale ta nemá češtinu a není ani moc dobře hodnocená.

Na klávesnici iPhonu konečně může být číselný řádek. Funkci doplnila SwiftKey
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 7 hlasů

1 komentář

  1. Swiftkey miluji, kdyz se clovek nauci poradne psat s T9, je to super efektivni a rychla klavesnice. Navic se krasne sama uci. Idealne rychle se na tom pise i s diakritikou. Na iPhone 6 mi, ale neustale padala a nekdy se nechtela zapnout. Zvlastni ze na Androidu funguje krasne.