ioSafe N2: NAS váží 12 kilogramů, je vodotěsný a snese 800 stupňů

0

Společnost ioSafe je známá tím, že na trh dodává zařízení, které jsou schopná snášet extrémní podmínky. Jedním takovým zařízením je i nové síťové úložiště ioSafe N2. Jde o dvoudiskové úložiště s procesorem Marvell na frekvenci 2 GHz a 512 MB operační paměti.

 

ioSafe zmínil, že operační systém tohoto NASu bude DSM (Disk Station Manager), na který jste zvyklí od Synology. Tento model nejspíše vychází právě ze Synology DS213. Na první pohled byste to ale rozhodně nepoznali.

Úložiště totiž váží lehce přes dvanáct a půl kilogramu, což rozhodně není obvyklé. Za vysokou hmotností stojí různá bezpečnostní opatření, která mají uchránit vaše data za všech okolností.

Zatímco běžná pracovní teplota se nijak neliší od konkurence (5 – 35 °C), ve vypnutém stavu je tělo úložiště schopno snést žár přes 800 °C, a to po dobu půl hodiny. V případě zatopení serverovny můžete zůstat v klidu o poznání déle – úložiště je vodotěsné do hloubky tří metrů a vydrží takto klidně tři dny.

Výrobce dodává úložiště se základní jednoletou zárukou za přibližně 12 000 Kč, v této záruce je však započítán i případný zásah specializované laboratoře při záchraně dat. Jak hlásí výrobce, nejedná se o pouhou reklamaci, nezajímá nás, zda NAS opravdu selhal, nebo vám upadl do bazénu. Záruka i s obnovou se dá volitelně rozšířit až na pět let.

 

Zdroj: AnandTech, ioSafe

Ohodnoťte tento článek!