IP kamera Simplicam funguje jako vysílačka, hlídač a rozezná obličeje [CES]

0

Společnost ArcSoft známe hlavně díky softwaru. Zabývá se přehráváním videa, jeho vylepšováním, ale také analýzou. V pohyblivém obraze umí rozeznat obličeje nebo sledovat pohyb. Tyto zkušenosti zužitkuje i ve svém prvním hardwarovém produktu – IP kameře Simplicam.

Ta má fungovat hodně jednoduše, prvotní nastavení zvládnete do tří minut. Po připojení k internetu pak může okamžitě sledovat obraz (720p) i zvuk na webu, ale také v aplikacích pro Android a iOS. Kamera slouží i jako oboustranná vysílačka. Z práce pak můžete pozdravit děti, nebo zavolat na psa, ať okamžitě vyplivne vaše bačkory. Tvůrci mluví i o dobrém nočním obraze a samozřejmě nechybí ani bezpečnostní funkce. Pokud uslyší hluk, uvidí pohyb nebo jinou nepředvídanou událost, začne nahrávku ukládat a pošle vzkaz.

 

Veškerá komunikace bude šifrovaná, takže vás hackeři nebudou sledovat při nočních návštěvách ledničky. Velkou peckou ale bude detekce obličejů. ArcSoft to umí a hodlá toho využít právě k hlídání dětí, zda už přišly domů, nebo sledování zlodějů. Či zkrátka těch, které ještě nezná.

Jen mám strach, jestli služba nebude až příliš svázaná s placeným cloudovým úložiště Closeli. To stojí od 49 do 229 dolarů za rok podle toho, jak dlouho chcete nahrávky uchovávat. Zatím nic nenasvědčuje, že by Simplicam měl i vlastní velkou interní paměť či se mohl spojit s jinou službou.

S jistotou to budeme vědět v průběhu února, kdy se kamerka dostane do obchodů. Prodávat ji začne i Amazon, a to za 150 dolarů.

Zdroj: ArcSoft

Ohodnoťte tento článek!