iPad Mini prý končí. Apple doprodá „čtyřku“ a nástupce nepřipravuje

3
Apple iPad Mini 4
Apple iPad Mini 4

Zdroje blízké Applu magazínu BGR sdělily, že firma již končí s iPady Mini. Prý je to produkt bez budoucnosti, protože sám konkuruje jiným firemním zařízením. První iPad Mini přišel v roce 2012, kdy ještě Apple nedělal iPhony Plus s 5,5″ úhlopříčkou. A velké telefony jsou dnes hlavním důvodem, proč lidé nekupují malé tablety.

Ono se tedy moc nedaří ani těm velkým, růstový potenciál mají jen ty pracovní. Na ně se také Apple chce soustředit. V nabídce má dva iPady Pro, letos prý uvede je jeden nový s tenčím rámečkem a 10,5″ obrazovkou. Kromě toho by mohl aktualizovat i 12,9″ model.

Nesmíme také zapomínat na fakt, že letos již představil iPad. Je levnější než iPad Mini 4, rychlejší a svým formátem se přece jen více odlišuje od velkých telefonů. Doprodej stávajících zásob je tak logickým krokem. Mini 4 je mimochodem i přes svůj věk (v září bude mít dva roky) stále výborný tabletem, který má prakticky jistou minimálně dvouletou softwarovou podporu. Jenže už zkrátka nedostane nástupce s lepším displejem a rychlejším procesorem.

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE

  1. Ipad MINI je z roku 2015. Apple nepředstaví po dva roky zadneho noveho nastupce a divi se, ze prodeje dva roky stareho tabletu jsou mizerne? Nekdy mam pocit, ze v Apple si fakt stoji na vedeni. Nebo je to proste jejich zamer – o ukonceni uz bylo rozhodnuto davno, ale ted se mohou tvarit, ze to delaji proto, ze ten tablet lidi nechteji.

    Co se tyce rozmeru, vidim tam OBROVSKY ROZDIl mezi 5.5″ telefonem 16:9 a 8″ tabletem 4:3.