iPhone 4 je už druhým nejpoužívanějším fotoaparátem na Flickru

0

Americká sociální síť určená především ke sdílení pořízených fotografií přichází se zajímavou statistikou. Na Flickru je druhým nejpoužívanějším fotoaparátem smartphone iPhone 4.

To zcela jasně ukazuje dnešní trend. Většina lidí s sebou už nenosí digitální kompakty (natož zrcadlovky), ale vystačí si jen s chytrým telefonem. Překvapující ale je, že na sociální síť, kde se velmi hodnotí kvalita pořízené fotografie se většinou umísťují snímky pořízené z iPhone 4, který má na mobilní poměry snímač nadprůměrný, v žádném případě se ale nedá srovnávat s DSLR.

Statistka Flickru

Trochu zásadní roli ale má i fakt, že Flickr do statistiky zařadil jen ty fotografie, které v datech EXIF poskytují informace i o typu snímače (u dvou ze tří snímků). Na druhou stranu ale byly použité jen loňské fotografie a v té době iPhone 4 nebyl ještě tak masově rozšířen jako teď.

Statistiku jasně vyhrál fotoaparát Nikon D90. Další tři nepoužívanější fotoaparáty od Canonu se ale už nechaly zahanbit zmíněným smartphonem. A co vy? Myslíte si, že kráčíme ve stopách Američanů a k focení každodenních radostí budeme používat smartphone místo kvalitnějších kompaktních fotoaparátů?

zdroj: PCMag

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pre jailbreaknute zariadenia uz coskoro bude dostupny tool na zrusenie tohto logovania.
    @rpetrich: untrackerd will be out soon on BigBoss to remedy the locationd/consolidated.db situation #cydia #iphone