iPhone 4 v ohrožení: v Americe bez neomezených dat

0

V Americe jsou neomezené přenosy dat pomocí mobilní sítě běžnou věcí. Tamní mobilní operátor AT&T ale svým uživatelům zasadil dost tvrdou ránu. Od minulého týdne tuto nabídku zrušil a bude omezován FUPem, jako to známe z našich luhů a hájů.

Zatímco doteď nabízeli za 30 dolarů měsíčně neomezená data, nově vzniklé tarify už mají pevně daný strop. Levnější balíček DataPlus stojí 15 dolarů a FUP je nastaven na 200 MB (!). To prý stačí na 1000 e-mailů bez příloh, 150 s přílohami, 400 webových stránek a 20 minut streamovaného videa. Druhý tarif DataPro už měsíčně stojí 25 dolarů a limit dat jsou dva gigabajty.

iPhone je v ohrožení a čtečka microSD karet by se konečně hodila, zdroj: Apple

Nad tyto čísla se prý totiž dostane jen 35 % uživatelů a ti už se s tím budou buset smířit. Respektive ti noví, na současné zákazníky se tyto změny nevztahují. Menší záchranou je nabídka 20 000 bezplatných Wi-Fi hotspotů v zemi, ale pohodlí všudypřítomného 3G to nevyváží.

Možný problém čeká Apple, protože AT&T je jeho exkluzivní partner a při uvádění nových produktů (iPad, iPhone 4) se opírá především o online data a cloud systémy. Například minulý týden prezentovali schopnosti platformy Netflix, což je služba pro online streamování videa. A při takových činnostech je 2 GB na měsíc už málo.

Vypadá to, že se snad AT&T inspiroval u nás. Nabídka mobilních připojení (a pokrytí rychlým HSPA) optimální není a kromě O2 (za 1000 Kč měsíčně) nikdo jiný neomezená data nenabízí.

Zdroj: Yahoo News

Ohodnoťte tento článek!