iPhone 6 je nejpopulárnějším foťákem na Flickru. Nahoru se dere i Samsung

0

Loni na podzim jsme psali, že na špici nejoblíbenějších foťáků v galerii Flickr se dostal iPhone 5S. To už neplatí, pár týdnů nazpět jej předčil novější iPhone 6. Model 5S zůstává druhý, s odstupem za tím je iPhone 5, které bojuje s rostoucím podílem Samsungu Galaxy S5 a překvapivě také rostoucím Galaxy S4.

iPhone 6 je nejpopulárnějším foťákem na Flickru
iPhone 6 je nejpopulárnějším foťákem na Flickru

Stejné pořadí platí jak pro fotomobily, tak i pro foťáky obecně. Sílící roli Samsungu potvrzuje i fakt, že mezi značkami se dostal na druhé místo za Apple a nechal za sebou Canon s Nikonem. Samsung ale pochopitelně nedělá jen fotomobily, ale také – v poslední době velmi dobré – bezzrcadlovky řady NX.

 

Zajímavý je souboj mezi iPhonem 6 a 6 Plus. Majitelů menších modelů je podle Flickru více. S iPhonem 6 se k Flickru denně připojí 18 600 uživatelů a celkově nahráli už 89 milionů fotek. iPhone 6 Plus má 8 800 uživatelů a 44 milionů fotek. To jsou čísla srovnatelná s Galaxy S5 (10 200 uživatelů, 40 milionů fotek).

A jak jsou na tom specializované přístroje? Top pětce dominuje Sony. Vede kompakt RX100, třetí je Nex-6, čtvrtý RX100 III a pátý Alpha SLT-A58. Na druhém místo je X100S od Fujifilmu. Pro srovnání: RX100 má v průměru 500 uživatelů denně a celkově 19 milionů nahraných fotek.

Zdroj: Flickr

iPhone 6 je nejpopulárnějším foťákem na Flickru. Nahoru se dere i Samsung

Ohodnoťte tento článek!