iPhone 6 zatím vede. Je oblíbenější a používanější než iPhone 6 Plus

0

Když se poprvé v historii začaly souběžně prodávat dvě různě velké varianty iPhonu, naskytla se otázka, po které nich zákazníci sáhnou spíše. Jak se ukazuje, používanost zařízení skutečně zatím není srovnatelná a momentálně se solidní převahou vede iPhone 6.

Fiksu, platforma na sledování aktivit v aplikacích, zveřejnila interaktivní grafy, které dokazují větší zájem o menší smartphone. Přece jen, 5,5″ displej není pro každého, na tom se shodují i dosavadní recenze. Zvlášť to platí pro cílovou skupinu. Minimálně dosavadní příznivci značky byli totiž zvyklí na 4″ obrazovku.

 

iPhone 6 je proto se 4,7″ příjemnější volbou, navzdory horšímu fotoaparátu. Zmínil bych také hmotnost, která u verze iPhone 6 Plus dosahuje 172 gramů, zatímco menší váží 129 gramů. 92 hodin po vydání byla penetrace mezi iPhony u menšího modelu 2,52 %, 6 Plus měl pak 0,39 %. Což je jen o něco víc, než měl ve své době iPhone 5c.

Pokud jde o používanost, pak si iPhone 6 pro sebe uzmul 1,9 %, zatímco podíl iPhone 6 Plus se vyškrábal jen na 0,3 %. Ze všech používaných verzí operačního systému se iOS 8 za 131 hodin po uvolnění dostal na 26,5 % iZařízení. Adopce nových systémů je v jablečných řadách obvykle rychlá.

Menší varianta zatím vítězí nad větší
Menší varianta zatím vítězí nad větší | Foto: Fiksu

Zdroj: Fiksu via Neowin

Ohodnoťte tento článek!