iPhone 7 Plus už podle Antutu není nejvýkonnějším mobilem. Porazil jej HTC U11

2
HTC U11
HTC U11

Vládl osm měsíců v řadě, ale musel ustoupit nové konkurenci. Žebříčku nejvýkonnějších smartphonů podle benchmarku Antutu nově vládne HTC U11 postavený na Snapdragonu 835. Stejný čipset obsahuje i Xiaomi Mi 6 nebo některé varianty Samsungu Galaxy S8(+), ale ty mají v průměru nižší skóre.

HTC U11 v květnových čísel jako jediný telefon překročil laťku 180 000 bodů. Druhý iPhone 7 Plus měl 174 000. Další zmíněné telefon pak o dvě tisíce méně. Antutu žebříček sestavuje z průměru všech měření (nikoliv absolutně nejvyšších měření) a do tabulky zapisuje jen zařízení, která mají za sebou alespoň 1000 testů.

 

Ohodnoťte tento článek!

2 KOMENTÁŘE

  1. Stále raketově rostoucí výkon, dnes je vše o desítky procent rychlejší a úspornější než včera. Jak je asi náročné poznat, že je telefon benchmarkován a tedy chvilkově upravit jeho parametry tak, aby výsledek vyšel co nejlépe. Bude snad nezanedbatelná část sw prací výrobců telefonu optimalizace na benchmark? Jen aby se ukojily vlhké sny pár jedinců. Podobně se to děla v autech, akorát tam jsou to vlhké sny úředníků. V telefonech jsou to zatím vlhké sny dětí a nevyvinutých jedinců. Můj dva roky (tři roky) starý „hiend“ telefon dosáhl na 48k v antutu. Dnes je hiend 180k. Udělat spravedlivý test je problém, jsou nové technologie, nové hw bloky, které mají značně zrychlit třeba dekódování videa apod. Nějaké porovnání z toho usoudit lze, ale není objektivní. Nový telefon který dnes získá jen 48k je „pomalejší“ než ten můj historický s trapným hiend snapdragonem 800. Těším se až se telefony začnou předhánět v podpoře aktualizací, kvalitě zpracování, kvalitě akumulátoru, který neztratí čtvrtinu kapacity během roku. Zatím se tu honí čísílka v benchmarku a pak na tom stejně většina kouká na YT/FB videa jako vrchol zátěžové aplikace.