iRiver Story HD: první opravdová konkurence Kindle 3

0

Tahle čtečka e-knih vypadá opravdu zajímavě. Svým vzhledem připomíná Kindle 3 a staví se tak do role přímé konkurence. Nechybí QWERTY klávesnice, 6″ displej, Wi-Fi ani stejná cena. iRiver byl slavný v počátcích přenosných přehrávačů MP3, teď o sobě dává vědět čtečkou Story HD. A má pár zbraní navíc.

Tím prvním je displej s jemnějším rozlišením 768 × 1024 px oproti běžnějším 600 × 800 px. iRiver Story HD tak dává naději, že se na něm budou lépe číst velká PDF připravované pro formát A4. Zobrazí 16 odstínů šedi. Na videu lze vidět i lepší kontrast.

Rozměry 190 × 127 × 9,3 mm jsou oproti Kindle 3 (192 × 123 × 8,5 mm) o něco horší, ale celková hmotnost hraje ve prospěch iRiveru 207 g vs. 241 g.

iRiver Story HD
iRiver Story HD, foto: Google

Story HD můžete krmit přes USB 2.0, Wi-Fi 802.11b/g a čtečku SDHC karet. Samotné zařízení obsahuje 2GB paměť. Výrobce dodal 1800mAh akumulátor, který vydrží otočení asi 14 000 stran.

A jaké formáty podporuje? PDF, ePub, TXT, FB2, DJVU, Adobe ADEPT (ePub/PDF) s DRM, dále přečte prezentace PPT a PPTX, tabulky XLS a XLSX, wordovské dokumenty DOC a DOCX plus soubory HWP. Také si poradí s obrázky JPG, BMP, PNG, GIF, a to i v ZIPu. Oproti Kindlu chybí například převod textu na řeč, přehrávání hudby nebo prohlížeč internetu. Ale jako čtečka vypadá báječně. Navíc je to první zařízení, které má přímo integrovánu podporu Google eBooks. Obchod Googlu obsahuje 3 miliony knih zdarma a stovky tisíc placených titulů (s Amazonem to ovšem nelze srovnat). Jenže Google nabízí i vlastní API, díky němuž můžete na stejných technologiích postavit vlastní obchod.

Podobná je i cena 139,99 dolaru, Kindle 3 Wi-Fi stojí 139 dolarů. iRiver Story HD se začne prodávat 17. července, nejdříve v e-shopu Target.com.

Oficiální stránky produktu

Video: porovnání s Kindle 3

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!