isoHunt před soudem, nahrávací společnosti chtějí přes 4 mil. USD

0

Šestadvacet nahrávacích společností včetně „Velké čtyřky“ – Sony, EMI, Warner a Universal – žaluje Kanaďana Garyho Funga a jeho společnost, která vlastní několik webů týkajících se torrentových sítí. Jedná se o vyhledávače a trackery isoHunt, TorrentBox a Podtropolis (torrents.to).

Hudební studiím samozřejmě vadí, že tyto weby vydělávají na nelegálních kopiích jejich nahrávek. Proto si nechaly vyčíslit škodu: čtyři miliony amerických dolarů za více než 200 nahrávek.

Co je zvláštní, žaloba byla podána už loni v květnu a média si toho dosud nevšimla. Ani samotné nahrávací společnosti kolem toho nedělaly žádný humbuk. Už předloni žaloval Fung CRIA, kanadskou divizi RIAA (zastupuje nahrávací společnosti), dříve, než přišla žaloba proti němu. Její znění je prý podobné tomu „aktuálnímu“.

isoHunt si už v roce 2006 zasloužil žalobu od filmové asociace MPAA. Soud zakázal činnost serveru, ale loni spustil isoHunt verzi Lite, která obsah filtrovala pro americké uživatele. Zbytek světa měl však přístup k plnohodnotné verzi.

Zdroj: TorrentFreak

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Proč by ne. Děda mi vyprávěl, že byl na „3D“ (správně by se asi mělo říkat stereoskopickém) filmu už někdy v 50. letech. Důvod, proč to upadlo v zapomnění a proč o tom dneska málokdo ví, bude asi ten, že to tehdy byla stejná kravina jako dneska…