ITRI přidá dotykovou vrstvu i starému televizoru

0

Industrial Technology Research Institute vyvinul speciální senzory, které lze nainstalovat na běžné monitory a udělat z nich dotykové. Zatím mají zhotoven prototyp, jenž byl prezentován na konferenci Display Taiwan 2011. O senzorech nevíme více než to, že jsou zatím nepříjemně velké, instalují se do dvou rohů obrazovky a zvládnou snímat i dva dotyky najednou.

Ovládání, jak vidíte na video, funguje. Do masové produkce ale nová technologie zatím nemíří. Přesto by mohla v budoucnu hrát velkou roli. Dotykové obrazovky u velkých úhlopříček jsou velmi drahé, univerzální snímače dotyků by mohly cenu srazit. Zatím bohužel nevíme, na jakém principu tato technologie pracuje. Zařízení vypadá jako kamera, ale může se jednat jak o optické, tak i nějaké ultrazvukové snímání.

Zdroj: NetbookNews

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak u Vas to zaslo az takto daleko. U nas sa tato debata rozprudila pocas MS v hokeji, kedy nemenovana slovenska stavkova zacala rozkrikovat podobne myslienky. To by potom museli dane platit vsetky weby “nieco predavujuce ponukajuce” vsetkym statom, v ktorych je ich stranka dostupna. Kupim nieco z amazonu, amazon zaplati dane statu, v ktorom sa nachadzam ??? Asi nie ze. Nic, Absurdistan pokracuje, uz nevedia kde by este nasli zdroj prijmov pre svoje predrazene tendre.

  2. Vůbec jsem nečekal, že ČR v tomhle bude první. Takoví pitomci, co si akorát dokáží zapnout kompa a spustit word, nám zde chyběli. Nejhorší je, že ti troubové rozhodují o osudu ostatních lidí. Co mi to jenom připomíná- no jo, za dob socialismu tu byli také pitomci ve vysokých funkcích. Hovno tomu rozumněli, ale vidina moci a plná huba socialismu je hnala kupředu. Blinkat…