iTunes slaví desátiny, iPhone čtyři roky

0

V neděli tomu bylo přesně 10 let od doby, kdy Apple zasel první semínko hudební revoluce. Tehdy Steve Jobs na Macworldu uvedl první verzi přehrávače iTunes. Ještě neexistovaly iPody, obchod s digitální hudbou online ani rozšíření MP3 přehrávačů nebylo příliš velké. Ale existovaly miliony CD, lidé je tehdy ještě kupovali, ripovali do MP3 nebo vypalovali na CD-R.

A protože se Jobsovu týmu zdálo, že ty to šlo udělat lépe, vytvořili iTunes. Přehrávač, který uměl načíst informace o albu z internetové databáze, dokázal hudbu ukládat v libovolné kvalitě do MP3 plnou rychlostí a neomezeně ji také vypalovat na vlastní CD. Přitom jste mohli jednoduše poskládat vlastní alba z playlistů. Windows Media Player, Winamp tohle neuměly. Pamatuje ještě Musicmatch Jukebox nebo Sonique?

Dne 9. ledna 2001 tedy Apple vydal iTunes. První iPod se objevil 23. října 2001 a 28. dubna 2003 se otevřel iTunes Music Store.

Na 9. ledna, avšak roku 2007, si Jobs připravil první iPhone (začal se prodávat až na konci června).

A leden se zapíše do dějin možná ještě jednou, za pár hodin bude mít společnou tiskovku Apple a americký operátor Verizon. Je možné, že se objeví první 4G iPhone pro sítě LTE.

Zdroj: Yahoo News

iTunes slaví desátiny, iPhone čtyři roky

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář