iTunes U dostane aktualizaci. Učitelé budou moci tvořit kurzy i na iPadu

0

Apple včera oznámil, že od 8. července budou moci učitelé tvořit, editovat a spravovat kurzy přímo na iPadu, dosud k tomu potřebovali počítač a na něm spuštěný speciální webový nástroj Course Editor. Součástí aktualizace iTunes U bude také možnost hromadné diskuze studentů s učiteli (ti mohou fóra moderovat) i sebou samými.

Katalog iTunes U
Katalog iTunes U

Učitelé mohou tvořit kurzy sestavené vlastních materiálů z iWork nebo iBooks Author, případně více než 75 000 výukových aplikací pro iPad. K tomu mají výhodu, že můžou přímo s tabletem fotit a točit videa.

 

iTunes U v současnosti obsahuje přes 750 000 bezplatných výukových materiálů. Tisíce organizací pak spravuje přes 7500 kurzů různých zaměření. Ty jsou dostupné ve 155 zemích. Vzdělávací kurzy pak mohou lektoři tvořit v 69 zemích, od letoška konečně i v České republice.

Zdroj: Apple

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. “Ačkoliv architektura MIPS vychází z principu RISC, je P5600 komplexní superskalární architekturou, vykonávající instrukce stylem „out-of-order“.”

    Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, proč by neměl vykonávat procesor RISC instrukce stylem out-of-order?

  2. myslím, že tím pan Olšan nechtěl naznačit, že by ostatní RISC procesory musely nutně instrukce vykonávat jen stylem “in- order”, ale spíše se snažil zvýraznit výhodu out-of-order což je dobré pro výkon těchto čipů. Navíc bývalo dobrým zvykem, že malé a levné čipy pracovaly spíše stylem “in-order” protože to šetří určitou logiku a množství tranzistorů. (např.první Atomy od Intelu)