iWallie: Pouzdro pro iPhone, které v sobě ukrývá i peněženku (recenze)

0

V únoru se na webu Indiegogo, který slouží pro sbírání finančních prostředků pro zajímavé projekty, objevilo pouzdro českého studenta Vojtěcha Švarce. Jako cíl si stanovil částku 10 000 USD. Tu sice nevybral kompletní, avšak necelé čtyři tisíce stačily na to, aby v Číně vyrobil první várku iWallie. Chytré pouzdro, které v sobě ukrývá i peněženku má tedy české kořeny.

Koncept pouzdra je jasný – protože u sebe telefon nosíme prakticky neustále, proč k němu nepřiložit i další důležité věci, jako jsou platební karty či hotovost. Sice je větší šance, že přijdete o vše naráz, ale zato ušetříte volnou kapsu. Do iWallie ukryjete minimálně tři platební karty a několik bankovek. A samozřejmě iPhone 5.

iWallie
iWallie

Materiály a zpracování

iWallie je vyrobeno prakticky z jediného materiálu – umělé kůže. Jak vnějšek, který je opatřen hezkou texturou, tak přihrádka pro iPhone. Samotné zpracování mile překvapilo, švy vypadají precizně a stejně tak vystřihnutí a zarovnání jednotlivých dílů. Jsem si jistý, že pouzdro svoji životností překoná samotný telefon.

Za přední stranu pouzdra můžeme považovat tu s výřezem na displej telefonu. Otvor je stejných rozměrů, jako má zobrazovací panel iPhonu a jedinou výjimku tvoří spodní strana, kde se nachází home button. Vinou silného materiálu se poněkud zhorší ovládání pomocí některých dotykových gest. Ty občas vedou od okrajů displeje – ať už je to stažení notifikační lišty nebo přepínání tabů v mobilním Chrome. Rozhodně to chce několikadenní zvykání, po kterém získáte určitý grif, jak nacpat prst k hraně pouzdra.

Pokud vás zarazil výřez na přední fotoaparát, který není vycentrovaný, pak je to kvůli proximity senzoru. Ten má za úkol detekovat přiblížení k uchu a deaktivovat displej při hovoru. Nachází se nalevo od čočky foťáku. Po stránce vzhledu to asi šlo vyřešit lépe – minimálně otvor symetricky protáhnout na obě strany.

iWallie
iWallie

Obavy jsem měl z ovládání tlačítek, která jsou ukrytá v hranách telefonu. Pouzdro totiž okraje iPhonu přesahuje o několik milimetrů. Bez problému jde stisknout tlačítko pro rozsvícení displeje. Horší je to s tlačítky pro regulaci hlasitosti, popř. přepínačem pro kompletní vypnutí zvuků. Ta jsou totiž utopena o něco více, než horní tlačítko a dostat se k nim nejde úplně snadno. Nejpohodlnější je zkrátka chytnout pouzdro s telefonem do jedné ruky a hlasitost ovládat druhým palcem.

iWallie
iWallie

 iWallie iWallie iWallie 

To by bylo k vnějšku iWallie, na zadní straně najdete pouze vyražený název pouzdra a otvor pro zadní fotoaparát.

Vnitřek pouzdra

V pravé části, kde se nachází přihrádka pro telefon, toho moc zajímavého není. Telefon zde drží poměrně pevně, a abyste nepřišli o nakousnuté jablko na zádech telefonu, je vidět díky kruhovému výřezu.

iWallie
iWallie

Levá část vám poslouží místo peněženky. Odděleně zde můžete mít tři platební karty a pod nimi je společný prostor pro bankovky. Problém však nastane, pokud tuto kapacitu plně obsadíte – tři karty svojí tloušťkou napnou již tak pevný materiál a bankovky se pod ně necpou úplně snadno. Osvědčilo se tedy nošení dvou karet v jejich přihrádkách a třetí společně s bankovkami vložit pod ně.

V tomto případě pouzdro samozřejmě o něco nabobtná a jeho tloušťka je ještě znatelnější. Pocit z tenkého a lehkého telefonu se však vytrácí při vložení do prakticky libovolného pouzdra. Zde je to ještě o něco více a z tenkého iPhonu se tak stane něco jako tlustší Blackberry Z10.

iWallie rozhodně není špatný produkt a určitě se jedná o výborný nápad. Ve svém okolí mám hned několik kolegů, kterým nikdo neobjasnil k čemu je peněženka – hotovost, stejně jako platební karty, nosí volně po kapsách. Pouzdro-peněženku od Vojtěcha Švarce jim určitě doporučím. K dostání je na Amazonu za 25,97 USD.

 

Pokud iPhone využíváte opravdu aktivně a berete ho do rukou nejen na pár minut v MHD, pravděpodobně bude problémem zhoršené ovládání. Zda to vyváží komfort jednoho pouzdra na vše, už bude pouze na vás. No, a pokud jste iPhone dosud neoblékli do žádného pouzdra, iWallie vás určitě nepřesvědčí – design jablečného telefonu skryje dokonale.

iWallie iWallie iWallie iWallie iWallie iWallie iWallie iWallie iWallie iWallie

Ohodnoťte tento článek!