Já jsem větší. Ne, já. To není pravda. O2 je větší.

0

K tomu, abyste se chlubili největším pokrytí 3G signálu, stačí jen kalkulačka. Telefónica to dokázala, na papíru porazila Vodafone. Z třetího místa tak přes noc poskočila do čela.

O2 totiž „změnilo metodiku“, sjednotila ji s konkurencí a výsledkem je 51% pokrytí populace v 634 městech a obcích, do konce června se dočkají v dalších 126 lokalitách. Přitom podle staré metodiky mělo 44% pokrytí, 335 města a obcí a do konce června dalších 46.

Vždy jsme byli leaderem v pokrývání 3G technologií a pokrytí kontinuálně rozšiřujeme. Metodologie používaná skupinou Telefónica se liší od výpočtu pokrytí konkurence v České republice, proto jsme se rozhodli sjednotit vykazování přítomnosti 3G technologie,“ říká Petr Slováček, ředitel divize provozu společnosti Telefónica Czech Republic.

Co se však na metodice změnilo, firma nesdělila. S vysílači se nic nedělo, takže změna je prostá úředničina. Možná byly do pokrytí započteny i blízké obce, kde máte šanci s citlivějším přijímačem signál 3G také chytit. Každopádně těmto virtuálním číslům už vůbec nerozumíme. A asi se shodneme, že jsou pořád ošklivě nízká. T-Mobile mimochodem dříve pečlivě uváděl, že pokrývá třeba 97 % populace Prahy. Dnes už tyto detaily nikdo neřeší. Takže zkrátka sečtou všechny obyvatele?

Pokrytí O2
Mapka pokrytí

Nedávno se nejlepším pokrytí pochlubil Vodafone. T-Mobile na to reagoval tím, že má nejkvalitnější síť. A hned nato se ozvalo O2, že má nejlepší síť. Přeměřování pindíků stále nebere konce…

Zdroj: O2

Já jsem větší. Ne, já. To není pravda. O2 je větší.

Ohodnoťte tento článek!