Jak bude vypadat nákup budoucnosti? Internet Explorer předvádí revoluci

0

Microsoft se zase jednou prsí, jak skvěle jeho Internet Explorer podporuje webové standardy, mohli bychom říct. Tentokrát nám ale vývojový tým okolo prohlížeče nepředhazuje obyčejné av reálném světe neužitečné technologické demo, na němž vyniknou všechny dobré technické vlastnosti, v čele s hardwarovou akcelerací. Experiment nazvaný Glimpse Catalogs převádí na web katalogy se zbožím, které se dají procházet velmi podobně jako ty klasické papírové. Redmondští spolupracovali s vyhledávačem zboží TheFind.

Tip: Evropská unie vyšetřuje Microsoft kvůli blokování prohlížečů ve Windows RT

Katalogy jsou uzpůsobené dotekovým obrazovkám, takže je oceníme především na tabletech. I s myší ale můžete listovat mezi stránkami, byť to není úplně nejpohodlnější způsob procházení nabídkami věcí. HTML5 poskytuje potřebné zázemí, webovou stránku byste si klidně spletli s nějakou tou nativní aplikací. Podívejte se na videoukázku, případně si experiment vyzkoušejte na www.glimpse.com/catalogs. Musíme jen dodat, že Internet Explorer není jediným prohlížečem, kde lze listovat katalogy.

 

Neodpustím si poznámku. V krátkém dokumentu o vzniku webových katalogů je přímo řečeno, že ostatní prohlížeče nemají funkce, které Internet Explorer obsahuje. Především uslyšíte, že nemají hardwarovou akceleraci. Taková informace není zavádějící, ale rovnou lživá. Mozilla například nabídka akceleraci skoro ve stejný čas; Firefox 4 šel v době vydání proti Internet Exploreru 9. Samotný výsledek spolupráce dvou firem nicméně stojí za vyzkoušení.

Zdroj: Exploring IE

Ohodnoťte tento článek!