Jak by mohl vypadat nový kalendář a kontakty u Googlu [video]

0

Google má stále co zlepšovat. Některé funkce v jeho produktech citelně chybí, některé jeho produkty samy sebe kanibalizují. Ruští designéři, kteří jsou na Googlu závislí, vymysleli, jak by by firmy mohla například efektivně spojit kontakty, mapy a kalendář.

Video vypadá, jako by uniklo z dílny Googlu. Stejná grafika, hudba, podobný komentář, z počátku jsme si ani my nebyli jistí, na co vlastně koukáme. Ale výsledek se povedl a rádi bychom, aby Google začal myslet podobně.

Co jste právě viděli?

Kalendář

 • Kalendář i kontakty převzaly rozložení stránky z nového rozhraní Google+ (všimněte si levé lišty)
 • V kalendáři je možné vkládat události rozložené do více dní a do nich pak ještě vkládat dodatečné akce. Například si naplánujete dovolenou na týden, ale uvnitř ještě budou jednotlivé akce rozdělené na dny (výlet na kole, návštěva aquaparku…). Nechybí ani jednoduchý ToDo list.
 • Pokud se zúčastníte nějaké veřejné akce, Google k ní zřejmě najdete dodatečné informace, jako popis, kdo se tam dále nachází, kdo o tom mluví apod.
 • Kalendář je spojen i s plánovačem tras. V jedné záložce jsou mapy s místy, která máte navštívit. Vytvořit mezi nimi trasu je už snadné.
 • Další záložkou jsou fotogalerie, do kterých se roztřídí fotky z daných dní nebo akcí.

Kontakty

 • U kontaktů přibyly položky pro Google+ (ty už tam jsou v trochu jiném formátu i dnes), ale také Twitter a Facebook.
 • V sekci Combined Profile se zřejmě sdruží i ostatní informace z různých profilů (vzdělání, stav, koníčky…).
 • Kromě osobních kontaktů přibyla nová karta Organisations, ve které budou vedeny informace o firmách. Takže vaše oblíbená sámoška, kadeřnice nebo hospoda budou ve zvláštním adresáři a nebudou překážet mezi přáteli a rodinou. Super.
 • A opět nechybí mapa, kde se pomocí teček a fotografií zobrazí osoby i firmy v okolí. Možná by to mohlo být spojeno v reálném čase i se službou Latitude.

Tak co, Google, přijmeš vhozenou rukavici?

 

Zdroj: GoogleNewFeatures.com (via The Verge)

Jak by mohl vypadat nový kalendář a kontakty u Googlu

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Papírově tablet vypadá vcelku slušně, ovšem výdrž na baterii a rozlišení jsou poněkud podprůměrné. Androidu na tabletech nicméně fandím (Apple by konečně mohl pocítit konkurenci i v tomto segmentu), takže se tahle placka třeba nakonec stane ideálním modelem pro ty, kteří hledají kompromis v aspektu cena/výkon. 

  (rádoby chytrý postřeh)

 2. Jo, kdyby to mělo integrovaný 3G modul, třeba za pětistovku navíc, tak bych si to třeba i koupil. Takhle asi dál budu žít klidně bez tabletu, se 13“ notebookem 🙂 I u něj mě ale štve nutnost použít trčící 3G modul do USB.