Jak by mohl vypadat vizuální styl pro AMD Bulldozer

0

Zatímco část marketingového oddělení AMD zodpovědná za značky usilovně přemýšlí, jak společnost co nejrychleji pohřbít, jejich kolegové grafici nelení a vymýšlí, jak udělat na zákazníky co nejlepší dojem, až bude vydána nová generace procesorů (architektura Bulldozer). Švédský server AMD Forum zveřejnil prozatímní (tedy ne nutně finální) návrhy krabic a reklamních bannerů pro osmijádrové a čtyřjádrové varianty jádra Zambezi v odemčené edici FX.

       

Na „box art“ tradičně lákají zákazníky výrobci grafických karet, proč by tedy krabice s procesory měly být fádní? Dvojice návrhů vlevo patří nejvýkonnějším osmijádrům, v jedné z krabic napravo možná budeme kupovat čtyřjádra. AMD upustilo od tradičních kombinací zelené, fialové a černé, krabicím ale vévodí motiv šipky.

Poznatek číslo 1: Procesory dostanou červená loga se stříbrným lemem, jaké AMD doposud používalo pouze pro značky spojené s grafickou divizí (Radeon, CrossFire).

Poznatek číslo 2: Procesory se jmenují pouze „AMD FX Black Edition“. Černá verze zřejmě značí odemčený násobič a písmena FX, která kdysi znamenala totéž, zřejmě AMD recyklovalo jako název celé modelové řady, namísto jmen jako Athlon či Phenom.

Poznatek číslo 3: Procesory na obrázcích mají patici typu LGA s piny na základní desce, jaké AMD používá u serverových modelů. To by mohla být odpověď na otázku kompatibility se socketem AM3. Na druhou stranu, podobizny procesorů jsou očividně převzaté Opterony pro 1207pinové sockety F (dva páry vykousnutí) a C32 (jeden pár vykousnutí) a nesmíme zapomínat na to, že se jedná pouze o návrhy.

Nebo se snad jedná o podvrhy? Nejspíš nikoliv; na obrázcích je použito správné firemní písmo a potom – kdo by padělal grafický návrh krabice a navíc odvedl tak zdařilou práci?

Update: server Bright Side of News zveřejnil návrhy krabic ve vysokém rozlišení. Najdete je zde.

Zdroj: AMD Forum

Ohodnoťte tento článek!