Jak do Zune vrátit Marketplace a obnovit tak rychlé stahování aplikací

0

Nákup aplikací pro platformu Windows Phone není v současnosti úplně ideální, a to z několika důvodů. Sedět u počítače a lidově řečeno si pár aplikací „naklikat“ je mnohem pohodlnější a rychlejší, než instalovat programy po jednom z Markeplacu v telefonu. Tam musíte neustále něco potvrzovat a informační sdělení ve stylu „čekejte prosím“ zde vyskytuje až příliš často. Prostřednictvím desktopového softwaru Zune nicméně bylo možné instalovat aplikace o poznání rychleji. Stačilo připojit smartphone k počítači a za pár minut jste do něj byli schopní protlačit klidně desítky prográmků.

 

Pokud často a rádi zkoušíte nové výtvory, které se v katalogu objeví, jistě vám tento způsob vyhovoval více než pomalé pohyby v telefonní verzi Marketplacu. Jenže co se nestalo: Microsoft zhruba před týdnem možnost instalovat aplikace ze Zune odstranil. Prostě jste si aplikaci spustili jako obvykle, jenže se tentokrát objevilo upozornění o snížení stavu funkcí. Po restartu aplikace už možnost vstoupit do katalogu zmizela. Navzdory tomu, že bylo stahování aplikací přes Zune oficiálně zrušeno, si můžete malým hackem dopomoct k jeho navrácení.

Tip: Microsoft: v Zune už aplikace nenakoupíte, končí podpora původních WP7

Když tedy dnes Zune otevřete, Markeplace není dostupný. Možná se vám na něj stále zobrazuje odkaz, hned vedle Quickplay a Kolekcí, avšak klepnutím na něj ničeho nedocílíte. Katalog se prostě ne a ne ukázat:

 

Zásah do registru přivede Markeplace znovu k životu

Abyste ho znovu zprovoznili, musíte navštívit registr Windows. Klávesovou zkratkou Win+R vyvolejte dialog Spustit, do políčka zadejte regedit a potvrďte.

V Editoru registru najděte tento klíč: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Zune

Buď vyberte položku Zune a v hlavní nabídce zvolte Úpravy → Nový → Klíč, případně tuto akci proveďte přes kontextovou nabídku klíče, jak chcete.

Nově vytvořený klíč pojmenujte následovně: FeaturesOverride

Nyní uvnitř klíče FeaturesOverride vytvořte hodnotu DWORD. Můžete například klepnout do prostoru v pravé sekci okna a vyvolat kontextovou nabídku, odkud uvedenou hodnotu přivedete k životu.

Pojmenujte ji Apps. Dvojitým klepnutím na ni vyvolejte vlastnosti a do políčka Údaj hodnoty zadejte číslici jedna a potvrďte, viz obrázek níže.

Nyní můžete Editoru registru zavřít, vaše práce tímto jednoduchým úkonem skončila.

Vzkříšení nemusí fungovat věčně

Když Zune spustíte nyní, klepnutí na kategorii Markeplace opět otevře katalog.

Aplikace můžete prohlížet, ty zajímavé lze stáhnout rovnou do telefonu, stejně jako to šlo za starých časů. Postup máme vyzkoušený, jinak bychom se o něj samozřejmě nedělili.

Můžete zase stahovat a instalovat aplikace Můžete zase stahovat a instalovat aplikace Můžete zase stahovat a instalovat aplikace Můžete zase stahovat a instalovat aplikace

Nutno podotknout, že v budoucnu Microsoft funkci ze Zune pravděpodobně natvrdo odstraní, takže nám už ani hack registru nepomůže. Do té doby si ale můžete užívat pohodlného nakupování. Ve chvíli, kdy Markeplace opustí Zune nadobro, snad již bude představen nástupce tohoto desktopového softwaru. Pokud ne, zbude nám možnost instalace přímo v telefonu, na počítači pak budeme moci nakupovat přes webové rozhraní.

Zdroj: WPCentral

Ohodnoťte tento článek!