Jak získat přístup k Fotkám Google z Průzkumníku Windows

3

Fotky Google jsou přístupné ze smartphonu a z webového rozhraní na adrese photos.google.com. Jejich spravování z počítače a případná synchronizace je ale obtížná, protože k nim uživatel nemá přístup z počítače. Pokud byste je chtěli upravit, musíte je stáhnout a poté opět nahrát.

Fotky Google využívají stejné úložiště jako Disk Google, ale přes synchronizační aplikaci dostanete k sobě na počítač pouze data z druhé jmenované služby. Fotografie ne, filozifií Googlu jsou hlavně webové aplikace.

Jak docílit toho, aby byly všechny fotografie uložené kromě cloudu také na vašem disku? V prohlížeči běžte do nastavení služby Disk Google a zatrhněte položku Vytvořit složku Fotky Google. V nastavení synchronizační aplikace na počítači potom povolte nahrávání nově přidaných fotek do služby Fotky Google.

1. nastavení ve webové službě Disk Google

google-3

2. nastavení v desktopové aplikaci Sync and Backup Google

google-1

3. výsledek: všechny fotografie a obrázky ve složce na disku a plně synchronizované s webovou službou Googlu

screenshot-2018-02-07-21-17-01

 

Jak získat přístup k Fotkám Google z Průzkumníku Windows
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 5 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. To nastavení – Automaticky vložit Fotky Google do složky na Mém disku – už ve Fotkách Google není. Celé nastavení Fotek Google bylo změněno – teď vypadá jako kdybych si Fotky Google prohlížel na mobilu a ne v počítači. 🙁 Zkoušeno v Google Chrome, Firefoxu, MS Edge, Vivaldi.