Jak integrovat Service Pack 1 do instalace MS Office 2010

0

První opravný balíček neboli Service Pack 1, určený ke zvýšení stability sady Office, jakož i zlepšení kompatibility s aplikacemi a dalšími technologiemi MS, je oficiálně k dispozici ke stažení prostřednictvím služby Windows Update. Samozřejmě můžete při instalaci tohoto kancelářského balíku zvolit klasický postup – tedy nainstalovat Office a následně stáhnout aktualizace. Pokud ale budete potřebovat provést instalaci na více počítačích, mohlo by se vám hodit instalační médium, které již Service Pack obsahuje. V následujícím postupu vám ukážeme, jak integrovat SP1 do MS Office 2010.

Kancelářský balík MS Office 2010 můžete mít ve dvou „formátech“ – buď jako CD (nebo jeho kopii např. na síťovém disku), které obsahuje setup.exe a další složky, nebo jako jediný .exe soubor. Jestliže spadáte do druhé zmíněné kategorie, budete nejprve muset instalaci rozbalit. V Příkazovém řádku zadejte [název_souboru].exe /extract, přičemž jako cílovou zvolte například složku c:\office10 (samozřejmě můžete složku nazvat jinak a umístit ji kdekoli jinde), kterou si pro tento případ vytvoříte. Tím by mělo dojít k rozbalení celé instalace.

Pokud používáte instalační CD či DVD, zkopírujte jeho obsah do složky c:\office10.

Dalším krokem bude stažení Service Packu 1 pro Office 2010.

Následně spusťte stažený soubor s parametrem /extract (tedy např. officesuite2010sp1-kb2460049-x86-fullfile-cs-cz.exe /extract) a odsouhlasíte licenční podmínky. V dalším kroku budete vyzvání k volbě cílové složky. Vytvořte podřízenou složku ve složce, kam jste uložili MS Office a kde jsou instalační soubory jednotlivých programů (tj. do téže složky, ve které je například složka Word.cs-cz). V našem modelovém příkladu to bude c:\office\x86\Updates, protože máme instalační médium se 32-bitovou (x86) i 64-bitovou (x64) verzí Office. Potvrďte extrahování servisního balíčku tlačítkem OK.

Rozbalování potrvá jen několik okamžiků a o jeho průběhu budete informováni dialogovým oknem.

Po skončení procesu tlačítkem OK potvrdíte hlášku o dokončení instalace (ve skutečnosti se samozřejmě nic neinstalovalo – došlo pouze k rozbalení souborů do zvolené složky).

Máme tedy instalaci MS Office 2010 ve složce c:\office10 a rozbalený Service Pack ve složce c:\office\x86\Updates. To je vše. Nyní můžete vypálit celou složku na optické médium, uložit na síťový či přenosný disk. Při spuštění setup.exe pak bude instalován Office 2010 včetně servisního balíčku umístěného v podsložce Updates.

Zdroj: Winreview

Ohodnoťte tento článek!