Jak Microsoft testuje Internet Explorer?

0

Microsoft neponechává nic náhodě a hodlá a trh přijít s perfektním produktem. Neváhá proto investovat do laboratoří a personálu, který přeměří výkon Internet Exploreru 200krát za den. Dvě stovky pokusů dohromady čítají asi 5,7 milionu jednotlivých měření. Každý den se tak nahromadí okolo 480 GB dat! Laboratoř obsahuje přes 120 různých typů počítačů, nechybí zde nadupané desktopy, nejrozšířenější laptopy střední třídy nebo slaboučké mininotebooky a tablety. Microsoft tak pokrývá všechny segmenty trhu a mačká ze svého prohlížeče co možná nejlepší výkon na každém z těchto zařízení.

Mělo by tak být jedno, co za stroj si vy nakonec pořídíte domů, IE vám bude všude běhat obstojně. Nebo by aspoň mělo. Co se týče architektury x86, Microsoft vůbec nepoužívá procesory od AMD. Laboratoř je také plná DNS serverů a dalších síťových zařízení, celá tato síť pak s okolím vůbec nekomunikuje, žije ve vlastním izolovaném světě. Analýzu provádí jedenáct serverových strojů, každý z nich obsahuje 16 procesorových jader a 16 GB paměti. Zkoušky se dělí do čtyř skupin: syntetické benchmarky, načítání obsahu, interaktivita webových aplikací a odezva samotného programu a jeho funkcí. Měří se čas, kdy uživatel vidí, že se něco začalo dít, nebo třeba spotřeba a nakládání se systémovými prostředky.

Zaměstnanci se pokouší simulovat realitu, protože ta nás všechny zajímá víc než pozitivní výsledky z laboratorního prostředí. Mají tak svůj „miniinternet“ a díky nástroji Windows Performance Tools prohání stejnou sadou testů různé prohlížeče, mohou k nim přidat i nástrojové lišty a do systému nasadit antiviry nebo jiný software od třetí strany. Vznikají tak porovnání ne nepodobná testům z reálného prostředí a Microsoft docela přesně ví, jak si Internet Explorer vede. A jak si povede „tam venku“.

Zdroj: Neowin | Building Windows 8

Ohodnoťte tento článek!