Jak na automatické přihlášení uživatele ve Windows 8

0

Stále se opakující činnosti, které rutinně vykonáváme den co den, vás postupně užírají. Přestože některé mají logické opodstatnění, stejně z takových procedur nemáte radost. Chuť do života člověku sebe také přihlašování ke svému účtu na počítači. Prohlížeč už si třeba vaše přihlašovací údaje k jednotlivým stránkám zapamatuje, ale zadávat i několikrát za den heslo k účtu ve Windows, to už prostě zábava není. Pokud se bavíme o firemním počítači, případně o stroji, který necháváte v dosahu nenechavých rukou, považujeme heslo za nezbytnost.

Na druhou stranu ale řada domácích počítačů takovou ochranu nutně nepotřebuje. Pokud patříte k těm lidem, kteří si myslí, že je heslo pouze okrádá o čas, můžete se jeho zadávání vyhnout. Než se k takovému kroku ale odhodláte, dobře promyslete případná rizika. Pokud chcete, pokračujte dále.

 

Automatické přihlášení k Windows 8

Zvlášť otravně působí přihlašování k čerstvým a skoro hotovým Windows 8. U lokálního účtu si můžete zvolit cestu, kdy jej žádným heslem nezabezpečíte. Jenže v Osmičkách budete s největší pravděpodobností používat Microsoft Account a tento účet je zaheslovaný v každém případě. Již dříve jsme si prozradili, jak se zbavit nepříliš užitečné zamykací obrazovky. Tento prvek můžete na osobním počítači zahodit s klidným svědomím, protože tím úroveň zabezpečení nesnížíte. O heslu to ovšem neplatí.

Tip: Zbavujeme se „zamykací obrazovky“ a dalších prvků ve Windows 8

 

V nabídce Start najděte dialog User Accounts (Uživatelské účty) – do hledání zadejte netplwiz, objevit by se měla jediná položka.

 

Na ni klepněte a v otevřeném okně posléze zrušte předvolbu Users must enter user name and password. Namísto dotazování se při každém startu, si systém pro příště heslo uloží.

 

Nyní se vás na něj dotáže naposledy. Nemůžete být automaticky přihlášeni k více účtům, pokud jich tedy máte v počítači více, ujistěte se, že jste kromě hesla zadali také správné uživatelské jméno. Specifikovaný uživatelský účet bude použit k samovolnému přihlášení.

 

Jestliže jste přihlašovací údaje zadali, vše potvrďte. Restartem se můžete rovnou přesvědčit o tom, jak postup zafungoval. Žádné zadávání hesel při spuštění počítače vás nečeká. Odstraňte ještě zamykací obrazovku, jednu z posledních překážek k rychlému a bezbolestnému začátku práce ve Windows.

Ohodnoťte tento článek!