Microsoft překvapivě vydal oficiální postup, jak obejít kontrolu čipu TPM 2.0 pro instalaci Windows 11

28
Windows 11
Windows 11
-
Zdroj: Microsoft

Microsoft zveřejnil oficiální postup, jak obejít kontrolu čipu TPM 2.0. Umožní tedy nainstalovat Windows 11 i na počítače, které jej nemají.

Jde zřejmě o reakci na to, že obejití kontroly je možné s použitím neoficiálního skriptu i tak, kvůli bezpečnosti tedy přišel s oficiálním postupem. Měla by stačit následující úprava registru. Stále budete potřebovat TPM 1.2, který ale má mnohem více počítačů.

TPM 1.2 pravděpodobně máte, ale teoreticky může být potřeba jej i tak zapnout v BIOSu. Jak jste na tom jednoduše zjistíte napsáním příkazu tpm.msc (Win+R).

TPM20
Kontrola přítomnosti TPM 2.0 (zdroj: Cnews.cz)

Jak obejít kontrolu TPM 2.0:

 • Spusťte Editor registru
 • Proklikejte se do úrovně HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup
 • Zde vytvořte novou hodnotu DWORD a pojmenujte ji AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU
 • Nastavte u ní údaj hodnoty 1
 • Restartujte počítač
Editor registru jak obejít TPM 2.0 pro instalaci Windows 11
Editor registru jak obejít TPM 2.0 pro instalaci Windows 11

Berte na vědomí, že ač jde o oficiální postup Microsoftu, jakýkoliv zásah do registru bez potřebných znalostí může vést až k nefunkčnímu počítači a potřebě kompletní reinstalace Windows.

Váš počítač musí stále splňovat ostatní minimální parametry, což by už neměla být pro většinu strojů překážka. Stále však platí, že čip TPM 2.0 je důležitou komponentou a obcházet jej se nemusí vyplatit. Stejně tak není třeba s upgradem na Windows 11 nijak spěchat. Podpora Windows 10 je zaručená do roku 2025.

zdroj: Microsoft via pcgamer.com

Microsoft překvapivě vydal oficiální postup, jak obejít kontrolu čipu TPM 2.0 pro instalaci Windows 11
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.48%) 33 hlasů

28 KOMENTÁŘE

 1. Aj keby to bol „polo“oficiálny postup – je to asi preto, lebo M$ (ako v minulosti pri W10) chce, aby bolo nainštalovaných čo najviac zariadení ich W11, lenže svojimi podmienkami získali len to, že mnohí radšej prejdú na inú alternatívu (najmä ak majú 3-4 roky staré, ale pomerne výkonné stroje, ale jedenástky na ne nedajú).
  Možno v budúcnosti sa úplne vypustí podmienka TPM, možno i podmienka Secure Boot – ale to len preto, aby nebolo nainštalovaných len pár desiatok miliónov W11, ale stovky miliónov – najlepšie na všetkých.
  A nebudem sa ani diviť, ak niekedy v priebehu 1-2 rokov príde návod i na to, ako úplne obísť tie ich inštalačné podmienky – a to práve od nich.

 2. Děkuji redakci za zprávy ohledne vydrbaného systému, kterej nikoho nezajímá.

  Ale že by jste mohli napsat, že aktuálně zásilkovna má problém s androidem, že si nemůžete vyzvedávat zásilky to tady nenapíšete.

 3. Mám ako náhradnú grafu ATI HD 5450 1GB (ako zobrazovadlo stačí) a neviem či ešte pôjde na 11ke. Nevie niekto niake info? Posledný driver je z 2016 a neni WDDM 2.0 takže skorej či to nejde aspoň neofiko?

  • Existuje na to patchnutý dll a potom to ide aj na s775 s Pentiom D a 2 GB RAM. Tá doska nemá ani UEFI (moja síce nejaké má, ale neviem či nie len nejakú rannú verziu), sekúre bút tobož nie, GPT sa dá skonvertovať. Na YT je video s názvom Install Windows 11 64bit On 2GB RAM – Pentium D.

 4. A ještě rovnou, když už jsme v tom, tak:
  AllowUpgradesWithoutFirewall
  AllowUpgradesWithoutAntivir
  AllowUpgradesWithoutUpdates

  To by byla paráda, co? Sen všech remcalů na 10 (a nyní 11) – žádný „zpomalovátka“, stejně přece všichni tihle chytrolíni ví, co strkají do PC (to naformátujou přece, že), kam lezou a co spouští a nic se jim nemůže stát. A kdyby jo, přece nemají v PC nic tak tajnýho.

  PC, které nemá UEFI, neporadí si s GPT a SecureBootem, tak je dnes aspoň dekádu staré. Na tom v klidu můžou jet XPčka, ty budou mnohem rychlejší než cokoli, co vyšlo po nich. Protože na internet ve stejné síti, kde jsou ostatní zařízení, s tím nikdo, kdo navštěvuje technologické weby, jít nemůže…