Jak najít ztracený telefon

0

Ztracený telefon je velká nepříjemnost, ale chytrý telefon se dá někdy i snadno nalézt. Nechat se od někoho prozvonit zná asi každý, to stejné ale můžete provést i sofistikovaněji. Google i Apple nabízí aplikaci Find My Phone, které pomohou lokalizovat váš telefon z počítače nebo z jiného smartphonu.

Jak najít telefon podle Googlu

Na počítači stačí na napsat do Googlu frázi „najdi můj telefon“, případně přejít na web www.google.com/android/find. Rozhraní je podobné jako v aplikaci a kromě zobrazení telefonu na mapě jej lze odtud i prozvonit. Funguje to i když je telefon ztišený.

Screenshot 2018-09-15 12.30.23

Pokud je telefon daleko z doslechu, lze jej na dálku uzamknout a zaslat na něj zprávu, kam jej má nálezce vrátit. U zloděje se to asi nestane, ale pro tento případ můžete telefon na dálku alespoň vymazat. Pro všechny činnosti ale musí být telefon zapnutý a mít aktivní připojení k internetu.

Screenshot 2018-09-15 12.45.04

Jak podle IMEI zjistit, jestli je telefon kradený

Pokud o mobil přesto přijdete a budete kupovat nový v bazaru, vyzkoušejte databázi kradených telefonů Policie ČR. Po zadání čísla IMEI se dozvíte, jestli je váš vyhlédnutý telefon právně v pořádku.

Jak najít ztracený telefon podle telefonního čísla

Tohle opravdu nejde, k takovým činnostem má oprávnění jen policie se soudním povolením. Pokud na internetu na takovou nabídku narazíte, je buď falešná, nebo nelegální.

 

Jak najít ztracený telefon
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 8 hlasů