Jak používat smartphone během epidemie koronaviru podle T-Mobilu? Například hlasitým odposlechem

0
T Mobile koronavirus návod
T Mobile koronavirus návod
-
Zdroj: T-Mobile

Koronavirus na vašem smartphonu přežije velmi dlouho v závislosti na materiálu. Pokud má váš telefon plastové tělo, je to až pět dnů. Na hliníkovém těle viry pomřou v řádu hodin, ale pořád je zde skleněný displej, na kterém přežijí dva až tři dny. Na co si dávat pozor u smartphonu a jak jej správně čistit zveřejnil také T-Mobile.

Podle studie společnosti Initial Washroom Hygiene jsou mobilní telefony sedmkrát „špinavější“ než záchodová prkénka. T-Mobile nyní radí, abyste se dotýkali pouze svého telefonu, na ulici jej raději příliš nepoužívali a nákupní seznam si psali postaru na papírek (který poté vyhodíte).

Tip: Smartphone jako zdroj nákazy. Jak dlouho přežije koronavirus na těle telefonu?

Mobil je třeba pravidelně čistit hadříkem s desinfekčním prostředkem (ale ne na bázi alkoholu – takový prostředek by mohl způsobit narušení  lepených a vodotěsných spojů telefonu). Při telefonování je dobré pokud možno využít hlasitý odposlech, abyste omezili kontakt povrchu přístroje s obličejem. Po použití telefonu si stejně jako po použití toalety umyjte ruce. A poslední bod bude pro mnoho lidí asi nejtěžší – mobil sebou nenoste na toaletu.

zdroj: T-Mobile

Jak používat smartphone během epidemie koronaviru podle T-Mobilu? Například hlasitým odposlechem
Ohodnoťte tento článek!
3.3 (65%) 4 hlas/ů