Jak probíhala vyprodaná konference o technologii Elastic?

0

Pořádně nabitý program

Dne 24. října 2017 proběhla konference o technologii Elastic, kterou pořádala společnost Datascript – IT training center. Samotné technologii Elastic rychle roste popularita mezi e-commerce zákazníky, což potvrzoval nejen nabitý program, ale také fakt, že konference byla beznadějně vyprodána.

Začátek a konec konference si vzali na svá bedra Karel Minařík a Honza Král přímo z Elasticu. Dokonale se jim podařilo získat pozornost všech přítomných a ihned bylo jasné, že se celá konference ponese v duchu hodnotných informací, pohody a drobných IT vtípků.

V rámci programu proběhly nejen ryze technické přednášky, ale také prezentace zajímavých case studies od Zdeňka Šébla z NewtonMedia a Honzy Horáka z Gransy. Petr Novotný přiblížil atraktivní problematiku full text vyhledávání a synonym vyhledávání e-shopů.

Znalosti, které pohání váš online byznys

Konference o technologii Elastic není první akcí, kterou Datascript připravil. V srpnu 2017 uspořádal celodenní konferenci na Microservices. Pokud máte tři minuty času, neváhejte zhlédnout video.

Zajímavým projektem společnosti jsou také tzv. Morning Talks, které probíhají již déle než dva roky. Jedná se o pohodové snídaně, které v průměru jednou týdně a zcela bezplatně Datascript pořádá. Na snídaních máte možnost dozvědět se něco nového o aktuálních trendech v IT technologiích. Trvají od 9:00 do 11:00 hodin a speakeři mají k probíraným tématům vždy připraveny také praktické ukázky. V listopadu a prosinci jsou na programu například:

  • Microservices – vývoj v distribuovaném systému
  • Kubernetes
  • Dva pohledy na ElasticSearch
  • Provoz moderní infrastruktury pomocí Docker

Prohlédněte si kompletní seznam témat Morning Talks.

Pořádání konferencí a podobných akcí si zaslouží jednoznačně palec nahoru. Společnost Datascript se nenechává ovlivňovat pouze přežitým vendorským businessem. Věnuje se aktivitám a tématům, které ji dávají smysl. Důkazem jsou nejen dva avizované roky pořádání Morning Talks a přes 80 probraných témat napříč technologiemi, ale také další plánované eventy a konference.

Ohodnoťte tento článek!