Jak se osmičky ovládají na 82palcové obrazovce?

0

Microsoft unifikuje platformy a osmičky mají být systémem, který běží všude. Poběží pravděpodobně v mobilních telefonech (vyhlížíme Windows Phone 8), počítá se s ním na tabletech a osobních počítačích, docela pěkně by systém mohl fungovat v obývákových strojích. Jak by to mohlo vypadat, si můžete udělat představu z videoukázek, které v Barceloně včera pořídil server The Verge. Redmondští se chtěli blýsknout a při uvedení Windows 8 Consumer Preview na pódium před diváky naskládali zařízení všech tvarů a velikostí. A nejvíce zazářila na stěně připevněná obrovská dotyková obrazovka.

Ta byla připojená k běžnému počítači a mohli jste s ní pracovat stejně jako s tabletem, jen ten tablet lze pohodlně uchopit do rukou. Manipulovat s operačním systémem na takové ploše musí být docela námaha, během níž si dáte celkem dost do těla. Jako příklad škálovatelnosti ale dobré, že?

Tip: Consumer Preview představen, podívejte se s námi na novinky a do budoucnostiZdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Štart v štýle metro na desktope je strašný. Keď si nainštalujem desktop aplikáciu tak sa tam pridá niekoľko ikon (odinštalačka, help, odkaz na web), ktoré musím ručne odstrániť, aby v tom nebol riadny bordel. Taktiež nechápem prečo nie je nejaká jednoduchá možnosť ako metro aplikácie zavrieť, nechcem vidieť koľko suspendovaných aplikácií bude mať obyčajný užívateľ.

  2. „Consumer Preview je přijímaný veskrze pozitivně, z uživatelského hlediska jde jednoznačně o pokrok, zvlášť když jej porovnáme s Developer Preview.“

    Ehm. CP jsem si včera nainstaloval, teď už jsem se vrátil k 7. Na desktopu absolutně nepoužitelné:
    -taková ta lišta co se objevuje na pravé straně monitoru se objevuje dost nepředvídatelně, mám 2 monitory a nechci ji mít až na konci pravého, jenže na konci levého se objeví v pětině případů
    -absence tlačítka Start; Metro je parodie na použitelné UI na desktopu, doklikat se k čemukoliv je porod

    Fakt dobrá práce, je snažší vypnout pc přes win+R a napsat shutdown /s než to někde hledat.