Jak snadno sdílet prostřednictvím domácí skupiny ve Windows 7

0

Domácí skupina usnadňuje sdílení souborů a tiskáren v domácí síti. S ostatními uživateli domácí skupiny je možné sdílet obrázky, hudbu, videa, dokumenty a tiskárny, přičemž nelze měnit sdílené soubory, pokud není uděleno oprávnění. Jakmile v počítači nainstalujete systém Windows 7, vytvoří se domácí skupina automaticky (pokud v domácí síti dosud neexistuje).

Pro nastavení domácí skupiny otevřete nabídku Start a přejděte na Ovládací panely. Klepněte na položku Síť a Internet a poté na Domácí skupina. Pokud zatím není domácí skupina vytvořena, klepněte na tlačítko Vytvořit skupinu. Jestliže už existuje, můžete se k ní připojit klepnutím na tlačítko Připojit se.

Otevře se průvodce, který vám pomůže nasdílet požadovaná data. Označte položky, které chcete sdílet. Jedná se o položky Obrázky, Dokumenty, Hudba, Videa a Tiskárny. Poté klepněte na Další.

V následujícím okně budete vyzváni k zaznamenání přístupového hesla, které budete potřebovat při připojení nového počítače do domácí skupiny. Poté klepněte na Dokončit.

Pokud chcete do vytvořené skupiny přidat další počítač, v Ovládacích panelech otevřete okno Síť a internet a poté klepněte na možnost Zvolit možnosti domácí skupiny a sdílení. Klepnutím na tlačítko Připojit otevřete průvodce. Následně se řiďte se jeho pokyny. V prvním okně označte položky, které chcete sdílet, a v druhém pak zadejte heslo, které Windows 7 vygenerovaly při vytváření skupiny.

Pokud se rozhodnete, že již nechcete být členy domácí skupiny, můžete ji opustit odebráním počítače ze skupiny. Jestliže skupinu opustí všichni uživatelé, přestane existovat. Pro opuštění otevřete panel Domácí skupina a klepněte na položku Opustit domácí skupinu. Pokud tak učiníte, přestanou být členy skupiny také všechny uživatelské účty v počítači.

Jak snadno sdílet prostřednictvím domácí skupiny ve Windows 7

Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů