Jak vybírat počítačový hardware pro fotografa a 13 webů, které vás naučí fotit

6
Předchozí
Následující

Třináct webů pro fotografy, které byste neměli minout

Pokusil jsem se vybrat zajímavé weby s užitečným a nadčasovým obsahem pro amatérské i profesionální fotografy. Hlavně takové, které provozují sami fotografové.

Milujemefotografii.cz

milujemefotografiiWeb od tvůrců Zoner Photo Studia nabízí řadu článků o tom, jak fotit a jak snímky upravovat. Najdete tu také největší množství tipů právě pro Zoner Photo Studio.

 

 

Fototipy.cz

fototipyWeb fotografa Davida Nogola, který se zaměřuje spíše na profesionály. Zveřejňuje zde recenze fotoaparátů a příslušenství i odkazy na recenze na jiných webech, pokud jsou relevantní. Na webu najdete tipy na místa, odkud získáte hezké fotky, ale i obecné články o fotografování.

 

Fotoradce.cz

fotoradceZajímavý web o fotografické technice od fotografa Tomáše Dolejšího. Obsahuje hodně návodů, galerii fotografií, diskuzní fórum a nabízí kurzy focení. Součástí je i bazar fototechniky.

 

 

Fotoaparat.cz

fotoaparatFotografický web FotoInstitutu, který pořádá kurzy focení a úpravy fotek a zájezdy za focením. Nechybí články o fototechnice.

 

 

Digineff.cz

digineffWeb o fotografii Ondřeje Neffa existuje od roku 1999, a je tedy jedním z nejstarších českých fotowebů. Součástí webu jsou kvalitní videorecenze fototechniky i návody k fotografování a úpravě fotek..

 

NikonBlog.cz

nikonblogOficiální magazín Nikonu obsahuje návody na úpravu fotografií i na samotné fotografování. Spravuje jej bývalý šéfredaktor časopisu DIGIfoto Petr Lindner a recenze fototechniky se jak jinak zaměřují na značku Nikon.

 

4foto.cz

4fotoMagazín fotografa Honzy Březiny obsahuje osobitý pohled na svět fotografie a řadu videocastů o fotografování.

 

 

Fotocesta.cz

fotocestaWeb ocení spíše začátečníci. Obsahuje řadu návodů, hlavně stylem „10 něco, jak fotit něco“.

 

 

 

Fotoguru.cz

fotoguruWeb o fotoaparátech a úpravě fotografií od fotografa Jana Rybáře, který pořádá kurzy focení Amaze.

 

 

F22.cz

f22Nový web o fotografování obsahuje pravidelné videocasty. Zaměřuje se hlavně na fototechniku a povídání o ní.

 

 

digital-photography-school.com

digitalphotographyZahraniční web s velkým množstvím návodů (v angličtině) k focení i úpravě fotek je asi největším webem o fotografování vůbec.

 

 

petapixel.com

petapixelDalší velký zahraniční web se zaměřuje spíše na aktuální zpravodajství o fotografování. Chcete-li tedy vědět, co zrovna frčí ve světě fotografie, jděte právě sem.

 

 

dpreview.com

dpreviewTento web obsahuje hlavně recenze fotoaparátů a příslušenství. V jejich hodnocení patří mezi největší autority.

 

 

 

Jak vybírat počítačový hardware pro fotografa a 13 webů, které vás naučí fotit

Ohodnoťte tento článek!

Předchozí
Následující

6 KOMENTÁŘE

  1. Souhlasím, jen doplním že grafickou kartu bych raději volil od Nvidia. AMD má sice v benchmarcích při stejné ceně lepší hrubý výkon v OpenCL, ale nepodporuje CUDA a poslední půlrok jsem měl s AMD grafikou při úpravě fotek v Lightroom tolik pádů aplikace, že jsem musel GPU akceleraci vyplnout úplně.