Jak vyhledávat na internetu přímo z nabídky Start

0

Pozor: Tento tip je ve Windows 7 možné aplikovat pouze v edicích Professional, Enterprise a Ultimate. V nižších edicích se není možné spustit Editor zásad skupiny.

Dnešním cílem bude nastavit nabídku Start tak, aby se po zadání výrazu zobrazila také položka pro přímé vyhledání na internetu. Toto vyhledávání bude provedeno prostřednictvím výchozího prohlížeče a vyhledávače, který je v něm nastavený také jako výchozí.

Klíčem k úspěchu je administrátorský nástroj Editor místních zásad skupiny, který je běžně ve firemním prostředí využíván k omezování práv jednotlivých počítačů a uživatelů. Spustíte ho tak, že do vyhledávacího pole nabídky Start zadáte řetězec zásady skupiny a klepnete na nalezenou položku Upravit zásady skupiny. Nebo stiskněte Win+R, do políčka zadejte řetězec gpedit.msc a klepnete na tlačítko OK.

V levé části přejděte v části Konfigurace uživatele na Šablony pro správu | Nabídka Start a Hlavní panel. V pravé části by se měla na prvním místě nacházet položka Přidat do nabídky Start odkaz Vyhledávat v Internetu.

Klepněte na ni pravým tlačítkem a zvolte Upravit. Přepněte přepínač z položky Není nakonfigurována na položku Povoleno. Poté klepněte na tlačítko OK a zavřete Editor místních zásad skupiny. Nyní by se již zmíněná možnost vyhledávání měla v nabídce Start objevit.

Ohodnoťte tento článek!