Jak vynutit upgrade na Windows 10? Stačí použít jednoduchý příkaz

0

Než bude vaše aktuální verze Windows povýšena na Windows 10, může uplynout dost vody. Osobně říkám, že to není nic proti ničemu, právě naopak. Výrobci připraví ovladače, Microsoft odladí další várky chyb a vy dostanete vyladěnější produkt. Kdybyste přesto pospíchali a chtěli upgrade vynutit, existuje cesta.

Je už instalace blízko? To poznáte podle toho, že se objeví a začne se plnit v kořenovém adresáři systémového disku skrytá složka $WINDOWS.~BT. Pokud ji v počítači ještě nemáte, můžete nahlédnout do složky X:\Windows\SoftwareDistribution\Download.

 

Sem se instalační soubory stáhnou jako první, takže podle přítomnosti souborů a jejich stáří odhadnete, jestli se už něco děje. Pokud na disku nevidíte ani jednu z těchto složek, proces upgradu ještě nevyl zahájen. V tom případě můžete pokračovat v donucovací metodě:

  1. Spusťte Příkazový řádek.
  2. Zadejte a potvrďte příkaz wuauclt.exe /updatenow.
  3. Vyčkejte, až budou Windows 10 stažena nainstalovávána.

Kdybyste narazili na chybu 80240020, podívejte se na řešení do tohoto článku. Všechno také závisí na tom, zda jste si zarezervovali upgrade. Bez toho se vám instalační soubory automaticky stahovat nezačnou. Kdyby všechno selhalo, zkuste provést upgrade z normálního instalačního média.

Zdroj: Windows Central Forums

Ohodnoťte tento článek!