Jak vypadá Google Music pro Android Ice Cream Sandwich?

0

My jsme aplikaci uniklou na web vyzkoušeli, zde máte porci screenshotů a zkušeností.

Android ICS Google Music Android ICS Google Music Android ICS Google Music

Přejděme nyní k popisu aplikace jako takové. Záložka „Recent“ zobrazuje přehled nejnověji přidaných alb, také ale alba, která jste si naposledy přehrávali. Následující karta „Artists“ zobrazí přesně to, co byste očekávali, tedy seznam umělců. Všimněte si dvojice různých šipek nalevo a napravo od jména umělce: levá šipka okamžitě rozbalí strom alb s obrázkovým náhledem a textem, pravá pak vyvolává tmavě šedé menu možností, co s albem vlastně chcete dělat.

Android ICS Google Music Android ICS Google Music Android ICS Google Music 

Následující snímky dalších tabů netřeba příliš komentovat, význam jednotlivých ovládacích prvků byl vysvětlen v odstavci výše, takže vás nejspíše nic nepřekvapí. Povšimněte si však všudypřítomného políčka umělce Jona Lajoie úplně dole, přesně to je místo, kde se zobrazuje aktuálně znějící umělec a skladba. Nechybí ani lupa pro hledání skladeb, vyhledávání je rychlé a vůbec nevnímáte fakt, že to všechno vůbec v telefonu nemáte (resp. je uloženo na serverech).

Android ICS Google Music Android ICS Google Music Android ICS Google Music

Samotný detailní výpis alba je vyhotoven čistě, album můžete přímo začít přehrávat, nebo po skladbách přeskakovat. Při přehrávání je počet ovládacích prvků sražen na minimum, prim hraje obrázek přehrávané desky. Skladbu je samozřejmě možné palcovat a vytvářet instantní mixy, tedy naprosto vše, co můžete dělat v „plnohodnotném“ webovém přehrávači Google Music.

Android ICS Google Music Android ICS Google Music

Na závěr snad už jenom pár technických vychytávek. Music je přehrávačem hybridním, nemusí tedy nutně písničky stahovat z internetu, poradí si i s úložným prostorem telefonu. Skladby online můžete stahovat do paměti telefonu (offline), nahrávat nelze. V případě potřeby můžete celý cloud zrušit a nechat si zobrazit pouze offline hudbu. Ostatně všechna nastavení jsou zachycena na screenshotech, stačí se pouze podívat.

Android ICS Google Music Android ICS Google Music Android ICS Google Music

Okusí Androidisté muziku z obláčku, nebo to nakonec všechno dopadne jinak? Aplikace na obrázcích by měla být pravá, svým grafickým provedením zapadá do systému, který jsme mohli vidět na videu před pár dny. Jestli ale bude tato možnost pro všechny, to je zatím otázka – Google moc dobře ví, proč nejdříve testuje doma v Americe.

Odvážní mohou zkusit instalaci aplikace na vlastní pěst, pokud jste však někdy experimentovali s jinými verzemi (např. beta aplikací Google Music), před odinstalací nezapomeňte vymazat také cache, jinak vám nepůjde přihlášení (pouze offline mód). Zítra by měl být ICS oficiálně představen, těšíte se?

Ohodnoťte tento článek!