Jak vypadala Windows 8 v roce 2010? Podívejte se sami na rané návrhy

0

Microsoft při jedné přednášce ukázal něco, co veřejnost nikdy neměla možnost spatřit. Hovoříme o prvních nástřelech toho, jak by měla vypadat Windows 8. Jak bude vypadat desktop, nebylo na pořadu dne. Desktop je desktop, co nového budete vymýšlet tam, zato Metro byl zajímavý (a neozkoušený) artikl. První nástin ukazuje v podstatě to, co dnes můžeme na svých strojích reálně používat. Snímky vznikly v roce 2010 pod kódovým označením Pocahontas, tedy několik měsíců po vydání Windows 7.

Úvodní obrazovka dnes vyhlíží prakticky stejně, jen je uhlazenější. To stejné platí pro zamykací obrazovku. Původní představa o Šému nicméně zcela neodpovídá té současné. Je vidět, že tento prvek měl být původně – přesně podle redmondských tradic – úplně zbytečně komplexní. Šém ve Windows 8 nakonec obsahuje pět tlačítek, což je počet tak akorát. Na obrázcích dokonce spatříte režim postranního panelu. Dvě aplikace v Metru opravdu mohou běžet vedle sebe.

 

Když to vezmeme kolem a kolem, od roku 2010 se původní idea patrně o moc dál neposunula. Co Microsoft vymyslel na začátku, doputovalo rovnou do finále, byť s většími či menšími úpravami. Za tu dobu možná mohli tvůrci operačního systému lépe vyřešit soužití desktopu a dotekového prostředí. V případě platformy ARM a Windows RT by dávalo smysl jeho úplné odstranění, aby plocha nepletla uživatele.

Nástřel Windows 8 z roku 2010

Nástřel Windows 8 z roku 2010

Nástřel Windows 8 z roku 2010

Nástřel Windows 8 z roku 2010

Nástřel Windows 8 z roku 2010

Zdroj: istartedsomething

Ohodnoťte tento článek!