Jak vypnout náhledy webových prohlížečů na hlavním panelu

0

Otevřel se vám seznam stránek ze všech záložek, a to buď vertikální s náhledy, nebo horizontální bez náhledů v případě většího počtu webů, na které už váš monitor není dost široký. Jak obejít zdlouhavé studování tohoto seznamu a neztrácet drahocenný čas pokaždé, když se potřebujete vrátit na stránku přes hlavní panel? Jednoduše zrušit náhledy jednotlivých záložek.

Jistě dnes není výjimkou, když uživatel naráz pracuje s deseti až dvaceti weby. Vezměte v potaz několik zpravodajství, k tomu připočtěte rádio, vaši oblíbenou sociální síť, často navštěvované blogy a diskuse, příp. e-mail, a můžete se vyšplhat i na víc než „jen“ dvacítku webových stránek.

Přitom už u čtyř nebo pěti otevřených záložek se náhledy nezobrazují horizontálně podél hlavního panelu, ale utvoří vertikální seznam (který je bez náhledů). A asi nejvíc nepříjemný je fakt, že při pouhém kliknutí na ikonu prohlížeče se neděje nic – výpis otevřených záložek musíte vždy znovu pracně studovat a následně na jednu z nich kliknout.

Vypnutí náhledů ve Firefoxu

Jestliže používáte prohlížeč Mozilla Firefox, náhledů se zbavíte jednoduše přes konfigurační obrazovku. Do pole pro adresu zadejte about:config. Když odkliknete nějaké povídání o vstupu na vlastní nebezpečí a slíbíte Firefoxu, že budete opatrní, uvidíte před sebou seznam příznaků, kterými lze měnit nastavení prohlížeče. Do pole filter zadejte parametr browser.taskbar.previews.enable (nebo si atribut s tímto názvem vyhledejte sami), na řádek s tímto atributem klikněte pravým tlačítkem a zvolte přepnout (nebo na příslušný řádek dvakrát poklepejte).

Ve sloupečku Hodnota by se měla nyní nacházet hodnota false. Pokud tomu tak je, úspěšně jste si vypnuli zobrazování náhledů záložek.

Vypnutí náhledů v Internet Exploreru

V Internet Exploreru odstraníte náhledy pomocí okna Možnosti Internetu. Klikněte na Nástroje a zvolte Možnosti Internetu. Dále na kartě Obecné v oddílu Záložky klikněte na tlačítko Nastavení.

Nyní se nacházíte v Nastavení procházení na záložkách, kde si můžete pohrát s různými vlastnostmi záložek. Pokud chcete jen vypnout náhledy, odškrtněte políčko Zobrazit náhledy pro jednotlivé záložky na hlavním panelu a potvrďte tlačítkem OK.

Aby nastavení začalo v Internet Exploreru fungovat, musíte prohlížeč nejdříve restartovat. 

Vypnutí náhledů v Opeře

V Opeře vypnete náhledy podobně jako ve Firefoxu přes konfigurační obrazovku. Do adresového pole zadejte opera:config. Vyhledejte a rozklikněte záložku User Prefs, nalistujte na položku Use Windows 7 Taskbar Thumbnails a políčko vedle ní odškrtněte.

Náhledy záložek už vás v Opeře nebudou nikdy více obtěžovat.

Google stojí stranou?

Je to tak. Vývojáři Google Chrome do svého prohlížeče zatím neintegrovali možnost vypnutí náhledů na hlavním panelu. Ale věřme, že na této funkci usilovně pracují a že se dočkáme již v jedné z nejbližších aktualizací.

Jak vypnout náhledy webových prohlížečů na hlavním panelu
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas