Jednoduchý návod, jak vypnout Windows Defender ve Windows 10

5
Jak vypnout Windows Defender ve Windows 10
Jak vypnout Windows Defender ve Windows 10
-
Zdroj: Deposit Photos

Starým a dobrým pravidlem je, že byste neměli mít ve svém počítači najednou aktivní více než jeden antivirový program. Pokud by se tak stalo, mohly by si programy vzájemně „lézt do zelí“ a chybně vyhodnocovat nežádoucí soubory, které mohou být pro váš počítač škodlivé. Windows v základu obsahují antivirový program Windows Defender, který však nemusí každému uživateli vyhovovat. Proto si v tomto článku ukážeme, jak vypnout Windows Defender, pokud si chcete nainstalovat jiný antivirový program.

Kde najít Windows Defender

Defaultní antivirový program od Microsoftu můžete najít vícero způsoby. První možnost se nabízí v hlavním panelu, další pak v samotném nastavení Windows.

V liště vyhledejte ikonu bílého štítu s označením Zabezpečení Windows. Pokud tuto ikonu nemůžete najít, přejděte do Nastavení.

Otevřete nabídku Start a do vyhledávacího pole napište Zabezpečení Windows.

Vypnout Windows Defender 1
Vypnout Windows Defender 1 (zdroj: cnews.cz)

Zvolte možnost Ochrana před viry a hrozbami.

Vypnout Windows Defender 2
Vypnout Windows Defender 2 (zdroj: cnews.cz)

V dalším bodě musíte najít kategorii Nastavení ochrany před viry a hrozbami. V této kategorii klikněte na Spravovat nastavení.

Vypnout Windows Defender 3
Vypnout Windows Defender 3 (zdroj: cnews.cz)

Dostali jste se do nastavení Windows Defenderu a ochrany proti viry a hrozbami. V této záložce můžete posuvníkem vypnout nebo zapnout ochranu v reálném čase nebo také cloudovou ochranu.

Vypnout Windows Defender 4
Vypnout Windows Defender 4 (zdroj: cnews.cz)

Tip: Vypnutí Windows Defender nezastaví Windows proti automatickým kontrolám počítače. Ty se budou nadále v naplánovaný čas spouště (pokud automatické kontroly počítače nenastavíte jiným antivirovým programem).

Jednoduchý návod, jak vypnout Windows Defender ve Windows 10
Ohodnoťte tento článek!
1 (20%) 1 hlas

5 KOMENTÁŘE

  1. Pokud si do Windows 10 nainstalujete jiný antivir, který funguje správně, tak se ten integrovaný vypne sám automaticky. Ostatně je to vidět na obrázku v článku. Takže kvůli instalaci jiného se ručně nic vypínat nemusí.